KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. yalan ve zulümle abad olmaz

yalan ve zulümle abad olmaz

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 4 dk okuma süresi
379 0


türk silahlı kuvvetlerince afrin hastanesi’nin vurulduğu ve aralarında iki hamile kadının da olduğu 16 sivil öldüğü iddasiyla terör örgütünün paylaştığı yalan görüntülerini haberleştiren teröristsever, türkiye düşmanı ingizlerin bbc’si ve fransızların afp’si,
bu görüntülerin 2015’te idlib’de rejim tarafından vurulan şifa hastanesi’ne ait olduğu ve afrin hastanesi’nin sapasağlam olduğu görüntüleri ortaya çıkınca acaba özür diler mi?

hiç sanmam bu türkiye düşmanı basın kuruluşları pişkin pişkin yalanla dolu algı haber ve görüntülere devam edecektir. çünkü bbc, afp, reuters, cnn, times, fox vesaire gibi batılı medya organları öyle sanıldığı ve iddia edildiği gibi bağımsız ve güvenilir medya organları falan değildir.

1800’lü yıllardan beri başta ingiltere ve fransa ve bugün bunlara ilaveten almanya ve abd gibi batılı emperyalist devletlerin sömürü ve vahşet düzenine hizmet eden medya organları hiç masum değillerdir.

bugün ırak’ta, suriye’de, lübnan’da, filistin’de, hicaz yarım adasında, mısır’da, sudan’da ve sair bölgelerde kan dökülüyorsa, zulüm inletiyorsa açlık öldürüyorsa, sefalet hükmünü sürüyorsa bu batılı emperyalist devletlerin iki yüz yıl önceki ve bugün bunların uzantısı olan politikalarının eseridir.

lord salisbury 1881’de;”sizin göz diktiğiniz bir ülkeye el atmaya niyetlenen sadık bir müttefikiniz varsa üç yol tutabilirsiniz;
vazgeçmek,
el koymak,
paylaşmak…
vazgeçmek; fransızları hindistan yolumuzun ortasına yerleştirmek olurdu.
el koymak; savaş tehlikesini artırırdı.
biz de paylaşmaya karar verdik.” diyordu.

nitekim, ingiltere ve fransa 1916 yılında sykes-picot antlaşmasıyla ortadoğu dedikleri bölgeyi aralarında paylaşmışlar, paylaştıkları bu topraklardan diğer müttefiklerine kalan toprakları kendi lehlerine koparmak, onlara el koymak için de el altından sinsice kan dökmeye devam etmişlerdi.bütün bu mücadeleyi yaparken de güya özgür ve dogru haber peşinde olduğunu iddia eden gazete, dergi ve diğer basın organlarını aktif olarak kullanmışlardı.

haçlı seferleri, şark meselesi, şarkiyat (oryantalizm), batılılaştırma gibi birbirileriyle içiçe kavramlarla kendi doğu ‘sunu yaratmak ve dogu’yu zulüm ve ölüm pahasına sömürmek isteyen batılı sömürgeci güçlerin karşısında doğu’da tek diri kalan güç türkiye cumhuriyetidir.

o yüzden bugün bbc ve afp gibi yarın adları ve menşeleri ne olursa olsun başka medya kuruluşları da türkiye hakkinda olumsuz algı yönetimini yalan ve uydurma haberlerle sık sık yapacaktır.

ama türkiye artık ihtiyarlamış ve ölüme direnen bir hasta adam değil her geçen gün serpilen bir delikanlı ve islam medeniyeti de geçmişte kalmış bir masal degil, kökü inançta ve geçmişte olan parlak bir gelecektir. hakikat ise batının bütün sihirli algı ve yalanlarını bugün olduğu gibi yarın da yutacak bir musa asasıdır.

insanlığı ve şefkati, adaleti ve merhameti savaşta bile gösteren disiplin, kahramanlık, kararlılık, taktik ve strateji timsali şanlı türk ordusu kutlu olsun afrin zaferin…

ufuk doruk

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir