KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. TDP GOSTİVAR BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİNDEN TARİHİ TEKLİF KABUL EDİLDİ

TDP GOSTİVAR BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİNDEN TARİHİ TEKLİF KABUL EDİLDİ

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
336 0

Makedonyada Türklerin en yoğun olarak yaşadıkları Gostivarda 18 aralık 2017 Pazartesi gerçekleştirilen Gostivar Belediyesi Meclis oturumunda, Türk Demokratik Partisi Gostivar Şubesi Başkanı Muhittin Kahveci’nin önerisi ve TDP Gostivar Belediyesi Meclis üyeleri Özkan Bayram ve Zülfikar Zeynullahın girişimiyle, her 21 aralık Türkçe Eğitim Günü bayramında Türk Bayrağının başta Gostivar Belediye binası önünde olmak üzere tüm şehirde göndere çekilmesi için teklifte bulundular. TDP meclis üyelerinin teklifi Gostivar Belediyesi meclis üyeleri tarafından oybirliğiyle kabul edildi.

Böylelikle her yılın 21 aralığında Türkçe Eğitim Günü bayramı münasebetiyle Gostivar Belediyesinde Türk bayrağının göndere çekilmesi Gostivar Belediysi meclisi tarafından karara bağlandı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TDP Gostivar Şubesi Başkanı Muhittin Kahveci şunları söyledi; Bugün tarihe yazılacak bir gündür, bizim önerimiz ve belediyemizdeki meclis üyelerimizin sundukları teklif ile şanlı bayrağımızın göndere çekilmesi karara bağlanması ve bundan böyle her 21 aralık günü başta belediye binası olmak üzere tüm şehirde dalgalanması için girişimde bulunduk. Gostivar Belediye Meclisi üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edilmesi bizi birokadar daha çok sevindirdi. Hedefimiz bir olduğu sürece gerçekleştiremeyeceğimiz ve başaramayacağımız hiç bir iş yoktur. Türklük davası uğruna soyunduğumuz siyaset yolunda bu gibi başarıları elde etmek başta Makedonya Türkleri olmak üzere tüm Türk Dünyasını da sevinderecektir. Gostivar Belediyesinde ve tüm Makedonyada yaşayan soydaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim. Gazamız mübarek olsun.

“BAYRAK NAMUSTUR”

Muhittin Kahveci

Türk Demokratik Partisi Gostivar Şube Başkanı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir