Elhan Şahinoğlu: Dəmir yumruq” əməliyyatını tezləşdirən təxribat…

Azerbaijan, Armenia: Can Activists Keep Peace Alive?

ABD’nin İran’a Yaptırım Kararı ve Olasılıklar

Հայ-թուրքական սահմանը պահպանվում է սովորական ռեժիմով․ Սերգեյ Գրեչին

SURİYE’DE SULAR ISINDI!

Gündem 10 Nisan 2018
257
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE


SURİYE’DE SULAR ISINDI!

Doğu Guta’da rejimin kimyasal silah kullandığı iddialarının gündeme gelmesinden sonra, ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye konusunda önümüzdeki 24 ile 48 saat içinde önemli karar verileceğini söylemesi, dikkatleri Suriye’ye çevirdi.

Sosyal medyada; USS Donald Cook (DDG-75) Arleigh Burke sınıfı Füze destroyerinin Tartus’un 100 km açığına kadar geldiği, gemide 60 adet tomahawk füzesinin bulunduğu ve Rus uçaklarının gemiyi 4 defa alçak uçuş ile taciz ettiği bilgileri paylaşılıyor.

Trump’ı Suriye’ye sınırlı askeri müdahalede bulunmaya zorlamak için avukatının ofisininin basıldığı, baskın sonrası destroyerin yola çıkarıldığı bilgisi veriliyor.
2. Suriye saldırısında da Trump’ın dik durduğu, karşı tarafın avukatının ofisinde arama yaptırarak intikam aldığı söyleniyor.

ÖSO tandaslı sosyal medya hesaplarında ABD ve Fransa’nın, Suriye saati ile sabaha karşı; askeri tesisler, kamu binaları, bazı yer altı sığınakları ve otoyol bağlantılarını hedef alacak büyük bir saldırıyı başlatacağı yazılmaya başlandı. Londra da faaliyet gösteren Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, koalisyon güçlerine ait uçakların DeyrZor Meyadin bölgesinde bulunan suriye ordusuna ait hedefleri vurmaya başladığı bilgisini paylaştı
Kafkassam

Yorumlar