KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rus sunucu canlı yayında Türkiye karşıtı akademisyeni susturdu

Rus sunucu canlı yayında Türkiye karşıtı akademisyeni susturdu

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
368 0


Rus gazeteci, tv sunucusu Andrey Medvedev, canlı yayında Türkiye karşıtı Rus akademisyen Dr. Nikolay Platoşkin’in susturdu.

Rus devlet kanalı Vesti’de canlı yayında konuşan akademisyen Platoşkin’in, “Türkiye ABD askeri gemilerini Karadeniz’e girmesine izin veriyor!” demesi üzerine Rus sunucu Medvedev, “Kusura bakmayınız, ama Türkiye bzim Rus gemilerini de Akdeniz’e girmesine izin veriyor. Denizlerin konumuzla ne ilgisi var?!” diye sert tepki verdi.

Platoşkin, “Peki Türkiye’ye dost, müttefik diyoruz. Ama Türkiye Kırım’ı Rusya’nın toprağı olarak tanıyor mu” sözlerine de Rus sunucu Medvedev, “Rusya’nın hangi müttefikleri Kırım’ı tanıyor ki?” diye sordu.

TÜRK AKADEMİSYENİN TEPKİSİ: SÖYLEDİKLERİNİZ TAM SAÇMALIK!

Programa katılan TOBB ETÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr Toğrul İsmayıl da, akademisyen Platoşkin’in Türkiye karşıtı sözlerine sert tepki vererek, “Türkiye teröristlere, PKK ve Suriye uzantısı YPG teröristlerine karşı savaşıyor. Allah’a şükürler olsun ki, Rusya yönetimi sizden daha akıllı ve tecrübeli şekilde düşünüyor. Sizin söyledikleriniz tam saçmalık!” dedi.

İSRAİLLİ UZMAN DA TEPKİ GÖSTERDİ

Programın diğer konuğu İsrailli uzman Yakov Kedmi de, Türkiye karşıtı akademisyenn sözlerine tepki vererek, “Benim sözlerimi kesmeyiniz. Ben görüşlerimi mantıklı olarak sıralıyorum. Görüşlerimin mantıklı olup olmadığına siz yok ben karar veririm! Sorunuz varsa, lafımı bitirdikten sonra buyurun sorunuz.” diye akademisyeni canlı yayında susturdu.
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir