KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gürcistanlı parlamenterlerden Türkiye’ye teşekkür

Gürcistanlı parlamenterlerden Türkiye’ye teşekkür

Hasan Oktay Hasan Oktay - - 2 dk okuma süresi
231 0

Gürcistanlı parlamenterlerden Türkiye’ye teşekkür
gürcüparlemento
Gürcistan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO’ya yaptığı ‘Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerle ilgili’ çağrıdan dolayı Türkiye’ye teşekkür etti.

Gürcistan Parlamentosunun Dışişleri ve Avrupa ile Entegrasyon Komitelerince, Gürcistan’ın NATO üyeliğine desteğinden dolayı Türkiye’ye teşekkür edildi.

“TÜRKİYE’NİN DESTEĞİNİ YILLARDIR HİSSEDİYORUZ”

Dışişleri Komitesi Başkanı Tado Japaridze ve Avrupa ile Entegrasyon Komitesi Başkanı Levan Berdzenişvili’nin imzasıyla yayımlanan ve Gürcistan Parlamentosunun resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, Gürcistan’ın bağımsızlığının ilk yıllardan bu yana Türkiye’nin desteğini hissettiği vurgulandı.

“TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Türkiye ile Gürcistan arasındaki ilişkilerinin, bölgede istikrarın bir örneği olduğuna işaret edilen açıklamada, “Türk meslektaşlarımıza Gürcistan’ın bağımsızlığını, egemenliğini ve uluslararası sınırlar içinde tanınmış toprak bütünlüğünü desteklediği için ayrıca teşekkür ediyoruz.” ifadesi kullanıldı.

ERDOĞAN’IN YAPTIĞI ÇAĞRIYA ATIF

Stratejik ortak ve NATO üyesi Türkiye’nin desteğinin bu aşamada Gürcistan için büyük önem taşıdığı vurgulanan açıklamada, bu desteğin iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerini kanıtlayan bir adım olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“TBMM Dışişleri Komisyonundan yapılan açıklama ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın NATO üyesi ülkelere Karadeniz bölgesinde koordinasyon ve iş birliğinin güçlendirilmesi için yaptığı çağrı, NATO’nun gelecek zirvesinde somut sonuçların elde edileceği açıklamasına denk geldi. Gürcistan için bu tür iş birliği hayati önemi taşımaktadır. Gürcistan’ı güçlendirme ve NATO’nun genişlemesi sürecinde Türkiye’nin desteği, her zaman en büyük katkı olacak.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir