KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. fitneye dur demek için euzu besmele diyelim

fitneye dur demek için euzu besmele diyelim

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 3 dk okuma süresi
414 0

yıllardır inceden inceye işleyen yavaş yavaş olgunlaştırılan bir suriyeli düşmanlığı ile karşı karşıyayız.
bu dışımızdaki batı görünümlü şeytanın içimizdeki etnosantrik nefse yönelik bir oyunudur.
herhangi yerde bir suriyelinin veya suriyeli bir grubun suç işlemesi, suriyelilere karşı bir düşmanlık yapılmasını veya onlara saldırılmasını gerektirecek bir eylem değildir.
suriyeliler gelmeden önce de ülkemizin her bölgesinden ve etnik kökeninden her türlü ideolojik görüşe mensup olanlarından yüz kızartıcı suç işleyenler bulunmakta olup bu mücrimler yüzünden onların mensup olduğu etnik yapı, ideolojik görüş, il, bölge veya ülkeye ait insanlara saldırmak doğru değildir ve bu güzide millete yakışmayan bir eylem tarzıdır.
bilinmeli ki bu saldırıların hareket noktası zaaflarımızı kollayan devletler ile küresel güçlerin bir algı yönetimi ve nihai planlarının ateşleyici parçasıdır.
yine, sosyal medyada veya halk arasında fısıltı gazetesi şeklinde yayılan suriyelilerle ilgili haberler, verilen rakamlar tamamen yanlış, yalan ve hatta kışkırtma amaçlıdır.
türkiye’de suriyeli düşmanlığı yapmak almanya’da ve avrupanın diğer ülkelerinde türk ve islam düşmanlığı yapmanın hiç bir farkı yoktur.
ayrıca, suriyelilere yardım etmek insani, islami bir sorumluluğumuz olduğu gibi aynı zamanda milli bir sorumluluğumuzdur.
insanlık ailesine mensup güzel ve yüce bir millet oluşumuz bir yana insan olmamız hasebiyle insani sorumluluklarımızı sınır, bayrak, devlet, irk, soy sop gibi yapılarla sınırlandırmayız ki suriyeli dedigimiz insanların onemli bir kısmı türkmendir.
ayrıca, bugün suriyelilere yapılan yardımın yarın suriye üzerinde söz sahibi olmamıza yarayan bir stratejik faydası da bulunmaktadır.
bunun yanında ülkemizin etkili ve güçlü bir seviyeye gelmesini istemeyen devletler ve küresel güçler bir türk- suriyeli çatışması üzerinden bir kaos ortamı yaratmak suretiyle ülkemizi özellikle kendi bölgesinde etkisiz kılmak istemektedirler.
bu ana-dolu toprağı kendi yurtlarında yaşama, inanma imkanını kaybeden arnavudundan boşnağına, çerkezinden gürcüsüne, leh’inden yahudisine, kırımlısından kazanlısından doğu türkistanlısına, kırgızından özbeğine suriyelisinden ıraklısına filistinlisinden katarlısına kadar bütün kendisine sığınan insanlara ölümüne sahip çıkmayı yücelik bilmiştir.
sözün kısası; biz büyük bir milletin evlatlarıyız hem ahlâkımıza erdemimize yakışan hem de menfaatimize uygun olanı yapmak zorundayız.
suriyeli düşmanlığı yapmak kendi varlığımıza düşmanlık yapmaktır.
fitneye dur demek için euzu besmele çekip bir an önce kendimize gelelim kendimize dönelim…
ve topyekûn allahın ipine sımsıkı sarılalım.
ufuk doruk

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir