İstihbarat Üzerine düşünceler

Suriye ile ilgili yanlış değerlendirmeler Rus senatörü koltuğundan etti

ABD’NİN ASYA STRATEJİSİ (HİNDİSTAN)

TARİHSİZ OKUMALARIN TALİHSİZLİĞİNDEN KAÇINMAK İÇİN TARİH FELSEFESİ ŞART

Erdoğan’dan Putin’e: Bazılarını kıskandırmaya devam edelim

Gündem, Rusya, Türkiye 25 Ağustos 2018
154

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e gönderdiği mesajında “Bazılarını kıskandrımaya devam edelim” dediği ortaya çıktı.

Putin, Kremlin’de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan’ı ağırladı.

Görüşmede konuşan Çavuşoğlu, “Sayın Başkan. Öncelikle bizleri kabul ettiğiniz için Size çok teşekkür ediyoruz. Dostunuz, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın sizlere selamlarını ve en iyi dileklerini getirdik. Ve sayın Cumhurbaşkanımız Sizleri en kısa zamanda Türkiye’de ağırlamaktan mutluluk duyacaktır. Özellikle İstanbul’da birlikte balık yeme konusunda mutabakatınız vardı. “Ve bazılarını kıskandırmaya devam edelim diyor” sayın Cumhurbaşkanımız.” diye Erdoğan’ın mesajını Putin’e aktardı.

Bunun üzerine Putin’in gülümsediği de gözlerden kaçmadı.

26 Temmuz’da Four Seasons Otel’de, Güney Afrika Cumhuriyeti’nde yapılan 10. Brezilya-Rusya-Hindistan-Çin-Güney Afrika (BRICS) Zirvesi kapsamında Erdoğan ve Putin arasında ikili görüşme yapılmıştı. Görüşmede Erdoğan, “Tüm bunlarla beraber aramızdaki her türü dayanışma birilerini de gerçekten kıskandırıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar