Ermənistan nüvə silahı yarada bilər mi

Ermeni uzmanlar Paşinyan’ın Türkiye açıklamasını yorumladı: Top Türkiye’de

Sırbistan Cumhurbaşkanı’ndan batıya sert tepki: Erdoğan dahil istediğim her kesle görüşürüm!

İran Savunma Gücü

Erdoğan Türkiye’nin devlet olarak kalmasını istiyorsa, o zaman Gülencileri temizlemeli

Gündem, Rusya, Türkiye 22 Ağustos 2017
212

Rus uzman: Erdoğan Türkiye’nin devlet olarak kalmasını istiyorsa, o zaman Gülencileri temizlemeli
Rusya Jeopolitik Araştırmaları Merkezi Başkanı Valeri Korovin, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ ile mücadelesinin önemli olduğunu belirterek, “Erdoğan’ın tek yolu var. O da şudur: Eğer Erdoğan Türkiye’nin devlet olarak kalmasını istiyorsa, o zaman ülkesini Gülencilerden temizlemeli” dedi.
Rus Tsargrad televizyonuna konuşan Rus uzman, Erdoğan’ın FETÖ’ye karşı sert mücadelesi sonucunda Fetöcülerin de sert karşılık vermeye hazır olabileceklerini iddia etti. Korovin, “Belki onlar 15 Temmuz 2016’ta olduğu gibi benzer girişimlerde bulunabilir, ya da Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde gerginlik oluşturarak böylece direnebilirler. Ya da sahne arkasından hareket edebililer. Bu senaryo da olabilir, çünkü Gülenciler ülkenin tüm iktidar, ordu ve güvenlik güçleri kurumlarına sızmış bulunuyor.
Dolayısıyla Erdoğan’ın yapacağı tek bir şey var: Gülenci ağını temizlemeli ve “paralel devlet” yerlebir etmelidir. Eğer Erdoğan Türkiye’nin devlet olarak, bağımsız olarak kalmasını istiyorsa onun Amerikan, Gülenci ağını temizlemeli. “
Batı’nın Türkiye’yi zayıflatmaya çalıştığını savunan Rus uzman Ankara’nın Batı ile değil Moskova ile işbirliğini artırılması gerektiğini savundu.
Nataly Ayvazova/kafkassam Moskova

Yorumlar