Irak’ta Geçiş Sürecinde AB’nin Genel Dış ve Güvenlik Politikası Sorunları ve Çözümleri

Հնարավորություն է ստեղծվել հայ-ադրբեջանական լուրջ բանակցություններ ստեղծելու համար. Ռիչարդ Կոզլարիչ

Moskova İsrail’e nasıl karşılık verecek

Между израильским центром «Сафади» и азербайджанским центром «Этноглобус» подписан меморандум о сотрудничестве

Erdoğan Rusya’nın 15 Temmuz desteğini asla unutmadı

Gündem, Rusya, Türkiye 5 Nisan 2018
132


Rusya Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (RİSİ) Başkanı Danışmanı Elena Suponina, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yeniden Başkan seçilmesinin ardından ilk yurtdışı ziyaretini Türkiye’ye yapmasını değerlendirdi.
Kafkassam haber sitesine konuşan Suponina şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Rusya’nın dış politikasında öncülük taşıyan ülkelerden biri olmakta. Rus-Türk ilişkilerinde stratejik özellik taşıyan çok alan var: Akkuyu NGS, S-400 füze sistemi ve başka. Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında sık sık yapılan görüşmeler ve telefon görüşmeleri ikili dostluğu ve Rus-Türk ilişkilerini de güçlendiriyor. Türkiye de Rusya ile ilişkilere büyük önem veriyor.”
ERDOĞAN BÜYÜK POLİTİKADA USTA
Suponina sözlerine şöyle devam etti: “Erdoğan diğer partner ülkeler ile de ilişkilerini devam ettiriyor. Erdoğan büyük politikada usta. Ama şuanda Erdoğan partnerleri arasında en fazla Rusya’ya güveniyor. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Erdoğan’ı yıkmaya çalıştılar. Fakat Batı değil Rusya yardım elini ona uzattı. Erdoğan Rusya’nın bu desteğini asla unutmadı.”

Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar