KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ERDAL AHMET: İçimizdeki “İrlandalılar”

ERDAL AHMET: İçimizdeki “İrlandalılar”

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 6 dk okuma süresi
230 0

Konu: Mickoski’nin açıklaması ve içimizdeki İrlanda’lıların suskunluğu.

Ana muhalefet lideri Mickoski’nin, İsrail silahlı kuvvetlerinin Kudüs ve Gazze’de Müslüman kardeşlerimize yönelik yaptıkları soykırıma destek veren açıklamaları fiyaskonun ötesinde tam bir “Akıl tutulması”.
Kanaatimce toplum olarak aşılanma hakkından feragat edip, ülkede nekadar aşı mevcutsa tümünün Mickoski’ye verilmesi gerektiğini düşünüyorum, ama yeterli olacağını da pek zannetmiyorum.
Covid 19’un yeni semptomlarından biri olarak “beyine yeterince oksijen gitmesini engellemek” olduğunu açıkça ilan edebiliriz.

ŞİMDİİİİİİ,

Mickoski’nin açıklamasını fırsat bilerek soydaşlarımız arasında yeni bir tartışma yaratmak gayesinde olmadığımı açıkça ifade ederek, müsadenizle birkaç soru sorma ihtiyacı hissetmekteyim.
Soru sorma ihtiyacımın nereden kaynaklandığını da yazımın sonunda açıklamış olacağım.
1. Şu anda Mickoski’nin önderlik ettiği ana muhalet kanadında yer alan TMBH Genel Başkanı’nın yayınladığı bildiride ne demek istediğini, tam olarak tepkisinin ne olduğunu anlayabilen var mı?
2.2020 Parlamento Seçimleri kampanyasında Mickoski ile birlikte hareket eden TMBH milletvekili adayı ve doğrudan VMRO’nun başını çektiği ittifakta yer alan Türk soylu milletvekili adayları Mickoski’nin açıklamalarına bir tepki mesajı yayınlamayı düşünüyorlar mı?
3.2020 Parlamento seçimlerinde VMRO’nun başını çektiği koalisyonda Türk soylu milletvekili adayların doğrudan VMRO listesinde yer alabilmeleri için lobi çalışmaları yapan kişi ve kişiler, Mickoski’nin bu açıklamalarına ne diyecekler?
4.Bundan 4 buçuk yıl önce sosyal ağlarda VMRO mitinglerinden görseller (Türk’lere yönelik hakaret içeren) paylaşarak TDP’ye vurmaya çalışan ve bundan TDP’yi sorumlu tutanların (Büyük Türk ve Türk’çü, amma ve amma aynı zamanda parantez içinde isimlerini Kiril alfabesi ile yazmayı maharet ve statü sayan) şu anda niye sesleri çıkmıyor, parmakları niye çalışmıyor, bu sessizlikleri neden?
5.İlk dört sorumdaki muhattaplara:
Kudüs ve Gazze’de Müslüman kardeşlerimize yönelik uygulanan soykırımı eleştiren, kınayan, lanetleyen bir paylaşımınız niye yok? Ha yok, biz kalbimizden lanetliyoruz diyorsanız o ayrı. Eğer öyleyse, Allah bizleri bu güzel ve vicdanlı kalplerinizden mahrum etmesin.

Başta da dediğim gibi, amacım birbirimizi birbirimize düşürecek paylaşım yapmak değil, lakin 10 yıldır aktif olarak siyasetin farklı basamaklarında rol almış, görev üstlenmiş ve etkin bir şekilde Makedonya Türk’lüğünün varlığını sürdürebilmesi ve kalkınması için elimden geldiğince katkı sağlamaya çalışmış ve bu uğurda mücadele eden biri olarak bu soruları sormak zorundayım.

Zorundayım, çünkü:

üyesi, askeri, seçilmişi, atanmışı, görev taşıyıcısı, neferi, (nasıl derseniz diyin) olmakla gurur ve şeref duyduğum TDP kurumuna ve ailesine, yukarıdaki sorularımın muhattaplarının yapmış oldukları kara propagandaları, asılsız iddia ve iftiraları, suçlamaları, bel altı vurmaları unutmam mümkün değil.
Zorundayım, çünkü:

Makedonya Türk’lerinin herkesin gerçek yüzünü görmeye hakkı olduğu kanaatindeyim.
Zorundayım, çünkü:

sorularımdaki muhattapların soydaşımın aklıyla alay etmelerine gönlüm razı değil, hazmedemiyorum.
Zorundayım, çünkü:

en ufak kıvılcımda ortalığı yangın yerine çeviren sizler, dünyanın gözü önünde yapılan zulüme sessiz sessiz bakıp duruyorsunuz.
Ve elbette ki hatırlatmak zorundayım;
Bulunduğunuz makamlar sizleri zulüme karşı konuşmaktan alıkoymasın. Yarın birgün makamlarınız gider, zulüm karşısındaki sessizliğiniz kalır.

Bilirsiniz, ben her yazıma muhakkak ki başlık atarım, lakin buna atacak başlık bulmakta zorlandım.
Düşündüm, başlık “TEL AVİV’liler” olabilir mi diye, malumunuz bir zamanlar ülkelerin başkent isimlerini Yazı Başlığı olarak kullanmak oldukça modaydı.
Velhasıl kelam “Kötü örnek emsal teşkil etmez” deyip bu başlığı atmaktan vazgeçtim.
En iyisi herkes güzel kalbinin içinden geçen başlığı atıp, noktayı koysun.

Not:

Elbette ki Mickoski’nin açıklaması kendisini bağlar. Sorularımın muhattaplarının Mickoski’ye katıldıklarını tabi ki düşünmüyorum.
Sadece merak ediyorum, Mickoski’nin açıklamasına bir kınama paylaşımı yapacaklar mıdır?
İsrail’in başkenti Tel Aviv’dir. Kudüs Filistin’in başkentidir ve hep öyle kalacaktır. İslam düşmanlarının algılarına kapılmayın.
Yazıyı dün akşam saat 23:55’te tamamladım ve biraz zaman tanımaya karar verdim. Mickoski’nin açıklaması üzerinden 16 saat geçmesine rağmen sorularımın muhattaplarından henüz bir açıklama, tepki yok.
Erdal Ahmet TDP MYK üyesi Makedonya

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir