Asif Nərimanlı: Separatçıların “yaş həddi” və Paşinyanın ordu islahatı: Qarabağda nələr gözlənilir?

REKTÖRLÜK SEÇİMİNE ALTERNATİF BAKIŞ

Murtəza Həsənoğlu: Azərbaycanda Dövlət İdarəçiliyi Sahəsində İnnovativ İslahatlar Və Rəqəmsallaşma (Digitallaşma)

Kafkasya’dan Osmanlıya – Gözyaşı ve dans

Davutoğlu Süleyman Demirel için yas ilan edilecek dedi

Manşet Üstü 17 Haziran 2015
904
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

ulusal-yas_5946Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ölümünün ardından ulusal yas ilan edileceğini duyurdu.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, saat 02.05’te solunum yolu enfeksiyonu ve kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Süleyman Demirel’in ölüm haberi üzerine birçok siyasetçi taziye mesajı yayınlarken Başbakan Davutoğlu da Demirel’in evinin olduğu Güniz Sokağı’na giderek burada açıklama yaptı.

Başbakan Davutoğlu, Demirel’in ölümünün ardından duyduğu üzüntüyü dile getirerek “Ulusal yas ilan edildi” dedi:

ULUSAL YAS İLAN EDİLDİ

“Darbe sonrasında ülkede kara bulutlar dolaşırken verdiği mücadeleyle halkın yanında olmuştur. İsmi siyasi tarihimize derinden yazılmıştır. Taziyelerimi iletiyorum. Devlet protokolü olarak ulusal yas ilan edilecektir bugünden itibaren. Cuma günü Kocatepe Camii’nden cenazesi defnedilecektir. Allah rahmet eylesin diyorum. Cenaze namazı Ankara’da kılınacak, aile neye karar verirse ona göre hareket edeceğiz, Isparta’da da ona göre hazırlık yapılacak, talimatlarımızı verdik. Devlet namazı için karar alınmıştır. Cenaze namazı, cuma namazı ile Kocatepe’de kılınacak, uluslararası katılım da olacaktır.”

Yorumlar