KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Azerbaycan
  4. »
  5. Avrasya Kombat ciu-citsu federasyonun yeni başkanı Aqil Acalov seçildi

Avrasya Kombat ciu-citsu federasyonun yeni başkanı Aqil Acalov seçildi

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
352 0


Uluslararası Federasyona azerbaycan Türkü başkan seçildi:

Genel ofisi Bakü şehrinde bulunan, Uluslararası Avrasya Kombat ciu-citsu Federasyonu Yönetim Kurulu kararıyla, Avrasya Kombat ciu-citsu federasyonun yeni başkanı Aqil Acalov seçildi.

İcişleri Bakanlığının idman cemiyyetinin dövüş spor üzre Teknik Direktörü Azerbaycan ciu-citsu Federasyonu Başkan Yardımcısı, Kombat ciu-citsu Federasyonu eski Başkanı, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin emektar antrenörü Resul Memmedov, bugüne kadar Dünya arenasında kardeş ülke bayrağını dalgalandıran sporcuları yetiştiriyor, bundan sonra da bu gururla çalışmaya devam edeceğini söyledi. Yeni belirlenen Başkanı tebrik edip, Kombat ciu-citsunun bundan sonraki kaderinin başarılı omuza tahsis edildiğini, ve gelecekte daha çok başarılara imza atacağına inandığını bildirdi.

Yeni belirlenen Avrasya Kombat ciu-citsu Federasyonu Başkanı Aqil Acalov basına konuşmasında söyledi ki, ” Esası Haydar Aliyev tarafından konulan, bugün de lham Aliyev’in başarıyla sürdürdüğü spor siyasi kursuna, bir Azerbaycanlı olarak kendi etkinliklerimi vermeye, vatanımızın spor kültürünü her tarafa duyurmaya çalışacağım.

Milli ciu-citsu Federasyonu Başkanı Mirali Seyidov ise konuşmasında Uluslararası Avrasya Kombat ciu-citsu Federasyonu kuruluna başarılar diledi, yeni başkana başarılar diledi.

Not edelim ki, Avrasya Kombat ciu-citsu Federasiyonun yeni başkanı belirlenen Aqil Acalov ekonomi üzre felsefe doktorudur, bununla birlikte bu güne kadar spor alanında yeterince deneyimi olan genç isimlerdendir.
-2014 yılından 2018 yılına kadar ise başkan görevini yapmış.Eyni zamanda ” Dünya Alpaqut Federasyonun kurucularından olmuştur. Aynı zamanda A.Acalov Azerbaycanda Alpaqut Federasyonuna başkanlık yapmıştır.
Azerbaycanda siyasi alanlarda da yeteri kadar hizmetleri olan Aqil Acalov çeşitli ulusal ve uluslararası spor yarışlarının teşkilatçısıdır.
Arzu Bayramova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir