KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ruh halimin haritası, Rusça yazılıp İngilizce Okunmaz!

Ruh halimin haritası, Rusça yazılıp İngilizce Okunmaz!

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 6 dk okuma süresi
285 0

Yanlış Anlamayın, Rusya’da aynısını yapıyor. Cia’ın 1948 tarihinde azınlıklar raporunda, yayınlanan harita, 1960 yılında Sovyetler’in etnik haritasi ile eşleşiyor. Ruslar ve Amerikaların rekabeti sadece bununla yetinmiyor, onlar Türk bölgelerini kürdleştirme projesini yıllar önceden ateşlemişler. ‘’Khachatur aboviyan’ ‘’gibi Ermeni asıllı Yazar ilk Rusya kürdologu olarak ortaya çıkıyor.
Ermeniler ilk defa 1930lu yıllarında, Laçin bölgesinde Kürdistan yaratmağa çalıştılar, ‘’OKRUGKÜRDİSTAN’ adındaki bu teşebbüs yenilgiye uğratıldı ve kürtlerin çok az olduklarından kaynaklanarak Ermenilerin istediği gibi bu bölge Ezidi-Ermeni toprağına dönüşmedi.
Hatta Reklama geçtiler, İlk Kürt filmi olan Zare (1926), Sovyetler Birliği’nde Sovyet Ermeni film stüdyosu Armenkino tarafından üretildi. Genç bir Yezidi Kürt kızı, Zare ve Rus Devrimi arifesinde çoban Saydo’ya olan sevgisiyle ilgiliydi. onlar meseleyi bukadar romantik görmüyorlardı, şimdi onlar pratiğe geçmiş biz Zare gibi filimler yapıyoruz!
Daha önce Lozan antlaşmasında, Lord Kürzon himayesinde, Ermenilerin ve kürtlerin birlşemesi söz konusu oluyor. Öyle ki İran dişişleri bakanı Nüsrettüddüle Firuz, hain bir tavırda Kürzona mektup yazarak İran devletinin Büyük Kürdüstan hayalini gerçekleştirme isteğini desteklemesini yazıyor.
”’’’Mirza bala Mehemmedzade’nın ‘’İran ve Ermeniler’ kitabında yazdığı gibi, Ermeniler Türklerden çok kürtlere yakınlık his ediyorlar, ‘’Troşak’’ gibi gazetelerinde sürekli Ari bir birlik yaratmağla kürtlere sorgusuz sualsız bir ittihadi öneriyorlardı.
1918 yıllarda, İranın Azerbaycan eyaletinde, Süryanı ver Ermeni çeteleri Binlerce Müslüman Türkü katlediyorlar. Süryani ‘’Ağa Petros ‘’ve ‘’Marşimon’’, Ermeni ‘’Anderanik’’ Kalıntıları ve Kürt ‘’Semko’’ işbirliği ile ‘’Ahmet Kesrevi’’ Ünlü İran Tarihçisinin yazdığı gibi, Urumiye’de, Hoy’da, Salmas’ta binlerce insanı vahşicesine katl ediliyor.
Türkiye’de, Kafkasya’da ve İran’da yapılan vahişilikleri izah etmeye gerek yok, bin sayfalık kitaplar buna yetmez.
Ermeni çeteleri her zaman kürtleri kullanarak, onları çirkin amaçları için alet etmişler, Kürtlere Arilik birliği altında, Islami ümmet mefkûresinden kopararak kendi Büyük Ermenistanları’nın bir işçisine dönüştürmüşler.
Kürt-Ermeni işbirliğni, Asala’da, Taşnak’ da, Hınçak ve hatta günümüzdeki siyasi Kürdi Partilerinde görmekteyiz.
Çok uzağa gitmeyelim, İran devriminden sonra, ‘Sulduz ‘ve ‘Urumiye’ katliamları, Silahlanmış Kürt Partileri tarafından yapılmadı mı?
‘Şeyh Sait’, ‘Şeyh Übeydüllah’, ‘Barzanı’ gibi ünlü kürt isyancıları, bölgenin huzuruna bu düşünceler ve mekanizmalarla darbe vurmadılar mı?

Hala işgal edilmiş Karabağ’da, PKK terör örgütünün eğtim kampları yok mu, ‘Şivan Perver’ şarkılarında hala, Kerkük, Urumiye Kürdistan sologanları atmıyor mu? Bernard Lewisin haritası yahut Sevr antlaşmasının Çizdiği sınırlar, milli mücadele şehitleri, Misak-i-milli, Binlerce Türk Askerin kanı, ne kadar erken unutuldu.
‘Bağırhan’ ve ‘Mirze Küçüğün’ Kesilmiş başlarınının acısını hiseden olmadı mı?
Kafkassam İslam ordusunun Laleri, ‘Eminüşşer-e-hoyi’nin ‘yazdığı gibi, Mehmetçiği gören köylülerin sevinç feryadını hoy’dan duymadınız mı acaba, O karadenizin Kime çırpındığını, ‘‘Elçibeyin ‘’ yalnızlığı mı söyliyelim.
Telaferlinin Kimsesizliğini mi, Ezidilerin ‘Erbile’ sığınmasını mı?
24 Nisan’da Ermenilerin Türk büyükelçiği karşında, dayak, tekme, balta yiyen Türkiye Türkiye sloganı atan dostlarımı, Hatta zor kullanarak ve istismarla PKK, pjak, Ypg, örğütlerine götürülen küçük yaşlı çocukuları, her gün duyulan şehit haberini, bunları’da mı….
Çok uzağa gitmiyorum, İşgal olunmuş Karabağın içinde sahte seçimlere karşı sessizliği mi?
Bunların hiç birisini söylemiyeceğim, asla şikayet etmiyeceğim, kardeşim!
Bu haritaya isyanım var, Canlı bir şahit olarak, 1071 yılından daha önce bir Türk olarak, isyanım var.
Haritaları biz çizeriz, bin yıldır da biz çiziyoruz, CİA ve KGB yahut Mossad değil, kan vere vere çiziyoruz.
Kabil, Lahur yahut Her hangi bir Üniversite bana harita çizemez, sadece benim için değil Türkiye için de harita çizemez, Toprağımı aldığı sahte Akademik biligiler’le bölemez, Bu kadar net, Bu kadar basit!
Azeri demekle, Şii demekle, Mecusi demekle biz hiçbir zaman Türkiye’mizden kopmayız, Ama bu haritalar bizim istediğimize rağmen bizi fiziksel olarak Atayurt’dan koparıyor.
Hikayelere, Muziğe, saza, sürviver’a, o sese yetinmeyiz ve Ayrica bir Kerkük olmaya hiç niyetimiz yoktur!
Vesselam

Rıza Talebi

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir