Giorgi Lomsadze: Not all roads lead to Georgia

Çin 5 e bölünmeli: Çin ve dünya liderliği

Türkiye Kazan Başkonsolosu: Türkler ile Tatarlar arasındaki kardeşlik ilişkilerinin zengin bir tarihi ve sağlam bir temeli var

Hz. MUHAMMED VE SOSYAL ADALET TASAVVURU -Hılfu’l-Fudul’u “Çatışma Çözüm Merkezi ve Bir Sivil Toplum Kuruluşu” Olarak Okuma Denemesi-

İranın durumu böyle devam ederse hepimiz kayb edeceğiz

Gündem, İran 8 Şubat 2018
112

İran Cumhurbaşkanı’nın Başdanışmanı Hesameddin Aşena:
İranın durumu böyle devam ederse hepimiz kayb edeceğiz.

Buna inanmamız lazim ki irandaki son olaylar biz yetkililere önemli uyariydı.
Bundan sonra kaçtane böyle ciddi uyarı ve protesto olacaksa sayısını bilmem ama bu uyarıları ciddiye almazsak büyük sorunlarla karşılaşacağız.

Başdanışman diyorki:
Yaptığımız anketlerin çoğunda
50%den fazlası son olayların doğru, meşru ve ülkenin ekenomi durumuna itiraz olduğunu söylemişler. protestocular bu itirazların nedenini ülkedeki siyasi ,ekonomi,sosyal sorunlar ve eksikliklerin yıllardır dinlenilmemesi ve çözülmemesi olduğunu söylemişler.
Bu sorunlar çözülmesse gelecekte toplumumuzun az geliri olan ve fakir kısımı ise bu protestolara katılacaktır ve daha büyük ve ciddi ayaklanmalar ,protestolar ve sorunlarla karşılaşacağız ve bu kere olaylar daha kötü yere gidecektir.

Ekonomimiz kötü duruma gelmiştir az geliri olanlar ve fakirler bu itirazlar ve ayaklanmalara katılmadan önce bunu çözmemiz ve rejimin yasaların tekrardan düzenlememiz lazim.
Milletimiz ,hakimiyet ve devletin farkın bilmiyorlar hepimizi ayn yerde görüyorlar
Durum böyle devam ederse hepimiz kayb edeceğiz.
Elyar Makuyi
GAMOH Genel Başkan Yardımcısı

Yorumlar