Kafkas Nüfusu Yükseliyor

Türkiye’nin eksen değişikliğine terör faturası!

Türk diplomat Rusya’da Türk köyü buldu

Obama’nın Türkiye’de yaptırdığı darbeyi Putin nasıl Şah-Mat etti”. 15 Temmuz darbesinde MOSSAD izi!

Almanya İçişleri Bakanlığından Rapor Var

Gündem 2 Eylül 2019
85
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Almanya İçişleri Bakanlığından gelen rapora göre, Almanya’da 14.500 PKK üyesi olduğu tespit edildi. Raporda PKK’nın yıllar içerisindeki durumu da yer aldı.
PKK, Almanya içerisinde 9 eyalet yönetimini ve 31 bölge yönetimini ele almış durumda. Rapor, her bir yönetimin başında farklı insanlar bulunduğunu ve farklı insanlara karşı sorumlu olduklarına değinmiştir. PKK’nın oluşturduğu çatı organizasyonları ve dernekleri için 2018’de Almanya’dan 14 milyon Euro, Avrupa’nın tamamından ise 25 milyon Euro topladığı kayıtlar arasındadır. PKK’nın bu paraları bağış, üyelik aidatı ya da etkinlik adı altında topladığı da belirtilmiştir.
PKK üyelerinin karıştıkları suç sayısı nedir? Rapor da yer verilen bir diğer konu ise üyelerin karıştığı suçların sayısıdır. PKK terör örgütü üyeleri 2018 yılında 1.873 suça karışmıştır. 2017 yılı raporuna bakacak olursak 2018 yılına göre yüzde 82,2 oranında bir artış görülmüştür.
Raporun bir başka açıklamasına göre, PKK’nın en çok üyesi Almanya’da bulunduğu için birbirine bağlı durumda olan örgütleri harekete geçirebilecek güçte olduklarını ve Türkiye’nin Suriye’de yaptığı çalışmaların operasyona dönüşmesi durumda Almanya’nın güvenliğinin tehlikeye gireceği belirtilmiştir.
https://m.krdnews.net/news/avrupa/alman-icisleri-bakanligindan-pkk-raporu-25-milyon-euroluk-para-trafigi
İstanbul Gelişim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi
Kafkassam Stajyeri Ebru ÇELİK

Yorumlar