KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Uzaylı Türkler Rus başkan Putin’i kaçırdı mı?

Uzaylı Türkler Rus başkan Putin’i kaçırdı mı?

Ömür Çelikdönmez Ömür Çelikdönmez - - 15 dk okuma süresi
1172 0

İnternette gezindiğinizde ucu açık her türlü komplo teorisine rastlayabilirsiniz. Kurgubilim dünyasının eşiğinden adım attığınızda nöro sisteminizi yakan hayal ürünü iddialar sizin yakanıza yapışabilir. Gerçeklikten uzak ta olsa size psişik rahatlama hissi veren, milli gururunuzu okşayan komplo teorilerinden biri de Türklerin uzay çalışmaları ile ilgili. Melekût aleminden yani metafizik varlıkların (melek-iblis vs.) ruhların ve nefislerin makamı olan âlemden gelen ilahi varlıklar ve yardımlarla ilgili az çok birkaç rivayet duymuşsunuzdur. Savaşlarda Türk ordusuna yardıma gelen Yeşil Sarıklıların hikâyesi gibi. Günümüzde yeşil sarıklıların yerini uzaylıların aldığı daha aktüel ve modern hikâyeler anlatılıyor. Sözün özü Türkler uzayda, uzaylılarla birlikte çalışıyor ve dünyaya nizam veriyor. Hatta bazı ülke başkanları uzaylılar tarafından kaçırılarak formatlanıyor veya yerine onun benzeri dublörü yerleştiriyor. İddialara göre Putin’de onlardan birisi.

TÜBİTAK bünyesinde Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü var. Türkiye’nin uzay ve havacılık teknolojileri konusunda gelişimini sağlamak, ilgili alanlarda güncel araştırma konularını ortaya koymak, çözümlemek ve çözümlenmesine yardımcı olmak amacı ile araştırma, teknoloji geliştirme ve uygulama için kurulmuş. Burada, dünyadaki gelişmeleri izleyerek, uzay teknolojileri alanında öncü olmak ve Türkiye’nin teknolojik bağımsızlığını sağlamak amacını göz önünde tutarak, uydu teknoloji sistemleri ve alt sistemlerinin yanı sıra, haberleşme sistemleri, uzaktan algılama, veri işleme ve havacılık teknolojileri projeleri yürütülüyor.(1) Enstitü’nün faaliyet sahası spesifik değil. Uzay teknolojisi geliştirmekle ilgili. Türk Uzay ajansı kurulması doğrultusunda çalışmalar sürüyor. Bu çerçevede TAI bünyesinde kurulan Türkiye’nin tam kapsamlı ilk Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi faaliyetlerine başladı. Milli Savunma Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve Türksat AŞ tarafından yatırım maliyeti karşılanan Merkezin işletmesini TAI yapıyor.

Türkiye, dünyada az sayıda ülkede bulunan bu tesis sayesinde uzay sistemleri montajı, entegrasyonu ve test hizmetleri alanında uluslararası aktör konumuna geldi.(2) Türkiye’nin aktif uydu filosunda halen 3 haberleşme 3 gözlem uydusu bulunuyor. Türksat 3A, Türksat 4A ve Türksat 4B haberleşme ihtiyacını karşılarken Göktürk 1, Göktürk 2 ve Rasat gözlem yapıyor.(3) Mevcut bilgi kırıntılarına göre; Türkiye’nin bu sahada ABD, Rusya, Çin, Hindistan ve Avrupa Birliği ülkeleri ile boy ölçüşmesi neredeyse imkânsız. Ama tüm bu olumsuzlara rağmen Türklerin ‘gerçekçi olup imkânsızı istemek’ gibi genetik özelliklerinden söz edilebilir. Boşuna ‘Çılgın Türkler’ denilmiyor. Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre en çok Türkler uzayda yaşamak istiyor. Dünya yörüngesinde kurulacak bir uzay üssünün Birleşmiş Milletler nezdinde ülke sayılabilmesi için başlatılan vatandaşlık başvurularında Türkler üçüncü en kalabalık nüfus haline geldiği ortaya çıkmıştı.(4)

NASA tarafından 32 yıl önce 5 Eylül 1977’de uzaya gönderilen Voyager 1 uzay aracına yerleştirilen ses kaydında uzaylılar, Türkçe ‘sabah-ı şerifleriniz hayrolsun’ sözü ile selamlanmıştı.(5) 9.7.2010’da Avrupa Parlamentosu milletvekili Mario Borghezio’nun üye ülkelerden gizli UFO dosyalarını açıklaması ve sistematik örtbas etme politikasından vazgeçmeleri çağrısı Türkiye’de karşılık bulmuş, Sirius UFO ve Uzay Araştırmaları Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan, uzaylılar tarafından alıkonulan Türklerden söz etmişti. UFO’larla ilgili bir çok kez basına kapalı generaller ve üst düzey subayların katıldığı brifingler verdiğini söyleyen Akdoğan, Türkiye hava sahasında gözlemlenen UFO olayları içerisinde pilotların karşılaştığı askeri olayların olduğunu, Türk Hava Kuvvetleri’nin ve MİT’in içinde bir UFO biriminin bulunduğunu, UFO’larla karşılaşan 20 emekli askeri pilotla temas ettiklerini, askeri üslere çok yakın sortiler hatta F-4’lerle it dalaşı yapan UFO‘lar olduğunu, Türkiye’de uzaylılar tarafından alıkonulan 120 kişi yaşadığını, bu kişilerin 6’sının vücuduna uzaylılar tarafından mikroçip yerleştirildiğini belirtmişti.(6)

İspanyol Ulusal İstihbarat Merkezi’nin (CNI) 2003’te hazırladığı gizli rapora göre; Güneş sistemine en yakın yıldız sistemi olan Alpha Centauri’den 2000 yılında dünyaya uzaylılar gelmiş. Dünyaya 4.3 milyar ışık yılı uzaklıkta bulunan sistemde yaşadığı ve insana benzediği öne sürülen uzaylıların konuştuğu dil günlük Türkçeye çok benziyormuş! 2010 yılında yayınlanan rapora göre, yüzyıllardır dünyayı UFO’lar aracılığıyla ziyaret eden uzaylılar, güneşten 4,3 ışık yılı uzaklıktaki Alpha Centuari gezegen sistemi kökenliler ve çevredeki gezegenleri kolonileştirmeleriyle biliniyorlar. Raporda, dünyayı ziyaret eden uzaylıların iki cins oldukları, bunlardan birincilerin insana çok yakın özellikler taşıdıkları belirtiliyor. Bu cinsin çok ileri teknolojiye sahip olduğunun vurgulandığı raporda, uzaylıların telaffuzu Türkçeye çok benzeyen bir dil kullandıkları kaydediliyor. CNI’nın raporunun özellikle ABD istihbarat kaynaklarına dayandırılarak hazırlandığı bildiriliyor. Hatta ABD’deki UFO konferansında konuşan “Türk UFO bilimci” Farah Yurdözü; Türk medeniyetinin uzaylılar tarafından kurulduğunu, Göktürkler’in de uzaylı olduğunu ileri sürmüştü. Yurdözü’ne göre uzaylılar Türklerle ortak bir ırk kurmuş. (7)
Türkiye’deki uzay araştırmaları belki emekleme devresinde. Lakin Azerbaycan Milli Havacılık ve Uzay Ajansı (MAKA; Azerice: Azərbaycan Milli Aerokosmik Agentliyi) uzun yıllardır faaliyette. MAKA; Azerbaycan’ın uzay araştırma programlarını bilimsel ve ticari hedeflerle koordine eden bir hükümet organı. 1992’de, Azerbaycan Millî İlimler Akademisi’nin “Kaspiy” bilimsel araştırma merkezi yerine kuruldu. Azerbaycan uzay programı, büyük ölçüde Sovyetler döneminde olduğu gibi uluslararası iş birliği ile gerçekleştirildi. Birkaç Azeri fabrikası Sovyetler Birliği’nin uzay projeleri için ekipman üretti, ancak tesisler güncelliğini yitirdi. Program hem ulusal hem de diğer uluslarla iş birliği içinde olan bir dizi uydu projesini içeriyor. Ajans 2006 yılında, Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı’na devredildi. 2009’da Azerbaycan’ın uzay endüstrisi, İlham Aliyev’in onayı sonrasında uzay endüstrisinin gelişmesi için kurulan yeni bir ajans olarak güçlendi. Programın bir parçası olarak 2013 yılından itibaren ülkenin VSAT (Çok Küçük Diyaframlı Uydu Terminali)nin montajı ve üretimi yapılıyor.
Rusların uzay araştırmaları Amerikalılar kadar iddialı. Gelişmiş uzay teknolojisine sahipler. Rusya’ya bağlı Karaçay-Çerkesya Cumhuriyeti’ndeki Zelençukskaya Gözlemevi’nde araştırma yapan Dünya Dışı Zeka Araştırma Enstitüsü’nden (SETI) astronomlar, Dünya’dan 94 ışık yılı uzaklıktaki Güneş benzeri HD 164595 yıldızından gelen güçlü bir sinyal yakalamıştı. Dalga boyu 2.7 cm (yaklaşık 11 GHz) olan sinyal bilim insanları arasında heyecan ve yaratırken, sinyalin dünya dışı ‘akıllı bir medeniyetten’ gelen bir mesaj olabileceği konusu bilim dünyasının gündemine yerleşti.(8) 1969’da Rusya’nın Sverdlovsk bölgesine tanımlamayan bir uçak düştü. UFO’ya benzeyen bu araçta ise, uzaylılara ait olduğu öne sürülen cesetler bulundu. Video paylaşım sitelerinde dolaşmaya başlayan görüntüler, daha önce de yayınlanmıştı. 1998 yılında ABD televizyonlarında yayınlanan bir belgeselde de aynı görüntüler kullanılmıştı.(9) 1996’da Rusya’da ağaçlık alanda kaza yaparak parçalara ayrılan UFO’ya el koyan Rus ordusu, yaşanan olayı dünyaya duyurmuştu. Ellerinde olay anına ait sadece bir fotoğraf karesi bulunduğu için yıllarca gerçek olup olmadığı tartışılan görüntülere aradan yıllar geçtikten sonra yeni bir video eklenmişti. Bu görüntüleri yıllar sonra ele geçirip dünya ile paylaşan Rus medyası, yeniden ‘o’ görüntüleri gündeme getirdi. Bir başka gezegenden geldiği iddia edilen ve canavara benzeyen bir yaratığın kullanmakta olduğu uçan dairenin enkazı, Gürcistanlı Vasili Dubinshev adında 43 yaşında bir köylü tarafından bulundu.(10)

CIA’da zaman zaman uzaylılarla ilgili belge paylaşımı yapıyor. CIA’in yayınladığı bir belgeye göre Uzaylılar, 23 Rus askerini taşa çevirmiş. Aslında belge Ukrayna’da yayınlanan bir gazete haberinin CIA tarafından yapılmış çevirisinden ibaret. Haberde KGB’nin 23 Rus askerinin uzaylılarla yaşanan çatışmada taşa dönüştürüldüğü yönündeki raporundan bahsediliyor. Haberdeki iddiaya göre Rus askerler tespit ettikleri bir UFO’yu vurdu. Yere düşen araçtan çıkan Uzaylılar askerlere karşı mücadele etti. Teslim olmayı reddeden uzaylılar askerleri taşa çevirdi.(11) Rusya’ya bağlı Budist Kalmukya Özerk Cumhuriyetinde Devlet Başkanlığı yapan, siyasi unvanına Dünya Satranç Birliği Başkanlığını da ekleyen, Kirsan Ilyumzhinov, bir ara Türkiye’de de gündeme gelmişti. Kendisini uzaylıların kaçırdığını, uzaya gidip geldiğini hatta satrancın uzaylıların icat ettiği bir oyun olduğunu söylemişti.(12)

09.12.2012’de Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, Uzaylılarla ilgili soruya “Bana dünyaya inen uzaylılarla ilgili bir dosya verildi. Kaçının aramızda yaşadığını söylersem paniğe sebep olur” demişti. (13) Hatta bazı yorumcular Medyedev’in Putin’i kastettiğini söylemişti. Medvedev şunları da anlatmıştı; “Size ilk ve son kez söyleyeceğim: Başkan Nükleerle ilgili çanta ile birlikte bunu da paylaştı -Çok Gizli-ve bu dosya tamamen yabancı olan bu uzaylılarla ilgili. Bu dosyadaki rapor özel servis tarafından sunulmuş ve ülkemizdeki uzaylıların kontrolünden bahsetmektedir. Yönetim değişmesinde sonra iki dosya ve küçük bir nükleer çanta yeni Başkana devredildi. “Man In Black-Siyah Giyen Adamlar” filmiyle aynı ismi taşıyan günün olaylarından yapılmış belgesel filmi seyrederek daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bazıları için uzaylılar var ve bazıları için ise bu bir fantazi. Ancak bir inanışa göre, uzaylılar var ve çok uzun zamandan beri de burada, dünyadalar. Onlar hükümetimiz tarafından bir sır olarak saklanmakta ve bunun böyle olduğu artık bizler için eski bir haber. Yüzlerce makale, belgesel ve kitaplar bu “gerçeği” açıklamakta. Ancak, açığa çıkması gereken sırlar da var. Esas konu, bu uzaylıların varlığını gizleyen kimler? Medvedev, tabii ki, 1997 yılında çekilen Amerikan filmi olan Men In Black’i kastetmiyordu. Onun bahsettiği aynı ada sahip olan ve çok iyi bilinen Rus belgeseli. Bu belgesel detaylarıyla uzaylıları ve uzaylı ziyaretlerini anlatıyordu.(14)

15 yıldır sürekli göz önünde olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 5 Mart 2015’te 10 gün ortadan kaybolması çeşitli söylenti ve komplo teorilerine neden olmuştu. 13 Mart 2015’te BBC’de yayımlanan bir haberde, Ukraynalı okul öğrencileri tarafından hazırlanan bir animasyonda, Rusya lideri Vladimir Putin’in uzaylılar tarafından kaçırıldığı gösterilmişti. Animasyonda bir UFO Putin’i, çatısı açılan Kremlin’den uzay gemisine ışınlarla çekiyor. Mart 2015 kamuoyu önüne çıkmayan Putin’in sağlığıyla ilgili spekülasyonlar basında ve sosyal medyada tartışılırken, Kremlin yetkilileri, Cumhurbaşkanı’nın hiçbir sağlık sorunu olmadığını belirten açıklamalar yapıp iddiaları yalanlamışlardı. Görünen o ki, tartışmalar sürerken, “Ukraynalı öğrenciler, Putin’in nerede olduğuyla ilgili sırrı çözmüşler” denilmişti.(15) Ne diyorum biliyor musunuz? Putin’in Türkiye’nin Rus uçağını düşürmesine rağmen Türklere yakınlık duyması, Türkiye’nin yanında yer alması, Rus doğalgazının Türk topraklarından geçerek Avrupa ulaşması projesini başlatması acaba Uzaylı Türklerin Putin’e ayar vermesinin neticesi mi? Yoksa Uzaylı Türkler; gayb ilmi ricalinin ricasını kırmayan Cinler olabilir mi?

Bakınız:
1- http://uzay.tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/hakkimizda-0
2- http://www.milliyet.com.tr/iste-turkiye-nin-ilk-uydu-merkezi-ekonomi-2557646/
3- http://aa.com.tr/tr/bilim-teknoloji/turkiye-uzayda-da-buyuyor/956300
4- https://odatv.com/turkler-uzaya-cikiyor-2110161200.html
5- https://www.sabah.com.tr/dunya/2009/05/18/turkler_uzaya_boyle_selam_gondermis
6- http://www.habervitrini.com/magazin/uzaylilar-120-turku-kacirdi-6sina-cip-yerlestirdi-472358/
7- http://kafkassam.com/uzaylilar-turk-ve-turkce-mi-konusuyor.html
8- https://tr.sputniknews.com/bilim/201609011024657060-rusya-uzay-mesaj/
9- http://www.iha.com.tr/haber-rusyada-uzayli-otopsisi-316817/
10- https://www.sabah.com.tr/dunya/2013/12/12/rusyadaki-uzayli-otopsisi-herkesi-sasirtti
11- https://www.cnnturk.com/bilim-teknoloji/bilim/uzaylilar-rus-askerlerini-tasa-cevirdi?page=7
12- http://bedirhaber.com/haber/putinin-kirli-islerinin-sifresi-cozuldu-34148.html
13- http://www.ensonhaber.com/medvedev-uzaylilar-aramizda-2012-12-09.html
14- http://www.sechaber.com.tr/uzaylilarin-burada-yasadigini-dunyanin-bilmesi-gerek/
15- http://www.bbc.com/turkce/multimedya/2015/03/150313_vid_putin_ufo

Ömür Çelikdönmez
Twitter:@oc32oc39

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir