Sam Mensa: İran gemileri ve Amerikan tahliye uçakları

Gürcistan Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçim Tarihi Belli Oldu

Həsənbala SADIQOV: Bəşəriyyətə qarşı törədilmiş ən qanlı soyqırımlarının müəllifi məhz Fransadır

Trump 5+1 Anlaşmasından Çekildi; AB ve İran ‘’Obama Mirasına’’ Biz Varız Dediler!!!

Putin ve Paşinyan Moskova’da bir araya geldi

Ermenistan 12 Ekim 2021
19
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Rusya lideri Putin ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan, bugün Moskova’da bu yıl içinde dördüncü kez bir araya geldi. Liderler, iki ülke arasındaki etkileşimi ve Dağlık Karabağ’daki durumu ele aldı.
Kremlin basın dairesinden yapılan açıklamaya göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Moskova’da bu yıl içinde dördüncü kez bir araya geldi. Liderler, iki ülke arasındaki etkileşimi ve Dağlık Karabağ’daki durumu ele aldı.
Açıklamaya göre Putin’le buluşan Paşinyan, görüşme öncesinde, “Müttefiklerin sık sık bir araya gelmesi, konuşması, sizin de ifade ettiğiniz gibi görüşlerde yeniden mutabık kalması çok önemli. Ne yazık ki bölgemizde henüz durumun tam olarak istikrara kavuştuğu söylenemez. Sizin de belirttiğiniz gibi, Dağlık Karabağ sorunu hala çözülmedi, ihtilafın çözümünde ve genel olarak bölgemizde güvenliğin sağlanmasında Rusya’nın kilit bir rol oynadığı açıkça görülüyor. Tabii ki, tüm bu konular çok önemli, kilit öneme sahip ve bu vesileyle sizlerle tüm gündemi tartışmaktan çok memnunum” diye konuştu.

Yorumlar