Grenfell Tower yangını İngiltere’yi karıştırdı!

Türkiye’de Milli Şuur ile Siber Güvenlik Farkındalığı Endeksi

Ülkemizde ’’Akıl Tutulması’’ YaşanıyoR

NİKOL PAŞİNYANIN PROQRAMINDA NƏLƏR VAR?

Yusuf Hasan: YURTDIŞINDA YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZA HATIRLATMA…

Gündem 28 Şubat 2021
265
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

YURTDIŞINDA YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZA HATIRLATMA…

Yarın 01. MART 2021 itibariyle, yurtdışında yaşayan tüm gurbetçi kardeşlerimiz, vatandaşlarımız Kuzey Makedonya Devlet İstatistik Kurumu web sitesi (https://popis2021.stat.gov.mk) üzerinden #AdıVeSoyadı #EmailAdresi ve #VatandaşlıkNumarasını (EMBG) yükleyerek #NüfusSayımı2021 süreci dahilinde kendilerini ve ailelerini SAYIM İŞLEMİ’NE kayıt ettirme şansına sahip olacaklardır.
Bu ELEKTRONİK KAYIT İŞLEMİ #21Nisan2021 tarihine kadar devam edecektir (52 gün).
Devlet İstatistik Kurumundan yapılan açıklamaya göre, web site üzerinden yapılacak olan bu işlem 7 anadil üzerinden ve bir de İngilizce (Makedonca, Arnavutça,Türkçe, Romca, Ulahça, Sırpça, Bosnakça) aplikasyonlar (uygulamalar) şeklinde düzenlenmiştir.
Her vatandaşımız kendi #AnaDilinde kayıt işlemini yapabilir !
Bu aplikasyonun basit ve sadeliği açısından, kayıt işlemi #Bilgisayar, #DizüstüBilgisayar (laptop) yanısıra #CepTelefonu üzerinden de gerçekleştirilebilir.
Web site girişi ve sisteme kayıt esnasında, en önemli olan ilk başta Ad ve Soyadı, Email adresi ve EMBG dir. Ardından gereken boşluklarda sizinle ilgili gerekli verilerin doğru düzgün bir şekilde doldurulması zorunludur (Milli Mensubiyet, Dini Mensubiyet, Aile fertleri, Ailede Kulanılan Ana Diliniz, Makedonyadaki Adresiniz, Vatandaşlık…).
Yusuf Hasan

Yorumlar