S-400: Türkiye için stratejik bir tercih mi? Yoksa yeni bir güvenlik bağlılığı mı? ABD’nin asıl endişesi ne?

Yunanistan Dışişleri Bakanı: Türkiye’nin AB üyeliğinden her kes kazançlı çıkar

Нужны ли России новые авианосцы

“ABŞ-la Türkiyə arasındakı ziddiyyət S- 400-lə bağlı deyil”

Yevkurov’un yolsuzlukla mücadele yöntemi

Kuzey Kafkasya 10 Şubat 2019
41

İnguşetya devlet başkanı Yunus Bek Yevkurov halk ile teması artırabilmek, iletişim ve irtibatın daha rahat sağlanabilmesi için kişisel telefon numarası açıkladı. Kafkaslarda her geçen gün açıklık ve şeffaflığa olan ihtiyaç için Yevkurov böyle bir uyulama başlattı.

Yevkurov bu uygulama için yapmış olduğu açıklamada; fotoğraf, ses ve videolarla yolsuzluk olaylarında şikayetleriniz için size minnettar olacağım ifadesini kullandı. Kafkasların en büyük sorunlarından Yolsuzluklara karışan yada tezahürüne tanıklık edenler bu sayede belirlenecek. Yevkurov Yolsuzlukla mücadele komisyonu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamaları Instagram hesabından duyurdu.

Yevkurov bu şekilde yolsuzlukla mücadelede başarıların elde edildiğini belirtti. Ancak bunun yeterli olmadığını ve konuya daha geniş ölçüde yaklaşmanın gerekli olduğunu vurguladı.

Yevkurov, tüm halkına çağrıda bulundu. Bu olaylara karşı savaşmaya devam etmeleri gerektiğini ve yolsuzlukla mücadeleyi ilke edinme gerektiği çağrısında bulundu. Başta İnguşetya olmak üzere kuzey kafkasya’nın özerk bölgelerinde yolsuzluklara karşı mücadele büyük bir ihtiyaç olduğu için Yevkurovun başlattığı bu uygulama büyük ilgi alaka ördü.

Yorumlar