KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. YARIN RUS POLİTİKACILARA DA KONUŞMA YASAĞI UYGULANIRSA

YARIN RUS POLİTİKACILARA DA KONUŞMA YASAĞI UYGULANIRSA

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
310 0

Alman uzman Aleksandr Rar, Almanya Federal hükümetinin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ınAlmanya’da konuşma yapmasına izin vermemesini eleştirerek, “Bu ne kadar demokratik?” diye sordu.

Rus basınına konuşan Rar şu ifadeleri kullandı: “Almanya’da liberal değerleri savunanlar bu yasağı olumlu buldu.Almanya Erdoğan’a akıl vermeye çalışıyor. Daha önce de Türk bakanlara izin verilmemişti. Fakat bu yasak kavgayı körükler. Erdoğan ve Türk politikacılar milyonlarca insanın önünde konuşma yapmaya alışık. Almanya’da da yaklaşık 4 milyon Türk yaşıyor.”

PEKİ YARIN RUS POLİTİKACILARA DA KONUŞMA YASAĞI UYGULANIRSA

Alman uzman eleştirilerine şöyle devam etti: “Şimdilik bu yasak Erdoğan ve bakanlarını kapsıyor. Peki yarın Rus politikacılara da Almanya’da Rus soydaşlarının önünde konuşma yasağı getirilirse? Almanya’da çok büyük Rus diyasporası var. İşte şöyle bir soru ortaya çıkıyor: Ya yarın bu yasak sadece Türk politikacıları için değil, aynı zamanda başkaları için de geçerli olursa o zaman ne olacak? Bu soruya yanıt vermek imkansız. O zaman Soğuk Savaş’a geri döneriz. Bu yasak ne kadar demokratik? Tabii ki ifade özgürlüğü olmalı.”
Fuat Safarov

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir