KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Rusya
  4. »
  5. Venera Lukmanova: Ruslar cehalet batağında yüzüyor

Venera Lukmanova: Ruslar cehalet batağında yüzüyor

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
237 0

Rusların çoğunluğunun cehaletine hayret ediyorum. Rusya’da sadece rusların yaşadığını ve geri kalanların yabancı cumhuriyetlerden gelen ziyaretçiler olduğunu düşünüyorlar. Şahsen Rus uyruklu insanlarla birkaç çatışma yaşadım. Hepsi tek bir ifade söyledi: “Özbekistan’a veya nereden geldiysen oraya git.” Onlara baktım ve düşündüm: “Bu aptallar ne?” Onlara şöyle dedim: “Kafkaslıyım. Aydınlanmadığınız için çok üzgünüm. Kafkasya’nın Rusya Federasyonu’na ait olduğunu bile bilmiyorsunuz. Rusya’da 100’e yakın millet var”.

Onlara şunu söylemek istiyorum: “Rusya’yı Alman işgalcilerden korumak gerektiğinde – Özbekler, Kırgızlar, Kafkaslar gerekliydi. Türklerin ve Kafkasyalıların cesareti olmadan Ruslar asla baş edemezdi. Büyükbabalarımız Rusya’nın her yerinde öldü, bu ülke için canını verenler.
Ve şimdi biz kötü ve gereksiz miyiz?”

Orta Rusya’da ne var? Her şey mahvoldu.
Bütün sanayi Türki ülkelerden ve Kafkaslardan geliyor. O zaman neden bu ülkelerden getirilen gıda ürünlerini alıyorsunuz?

“Coğrafya” ders kitaplarının bir profesör seviyesine kadar bilgilerle doldurulmasına gerek olmadığını düşünüyorum, ancak “Rusya nüfusu” bölümünü eklemek ve tüm halkları algılamaları ve anlamaları için ayrıntılı olarak anlatmak gerekiyor. her şeyi erken yaşlardan itibaren doğru anlayın.

Venera Lukmanova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir