KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Vatan Şaşmaz Filiz Aker cinayetinde CIA parmağı!

Vatan Şaşmaz Filiz Aker cinayetinde CIA parmağı!

Ömür Çelikdönmez Ömür Çelikdönmez - - 6 dk okuma süresi
842 0

Daha ilk duyduğumda bu sıradan bir cinayet değil demiştim. İlk aklıma gelen sorular şunlar olmuştu; gerçekten de Filiz Aker önce Vatan Şaşmaz’ı vurdu daha sonra kendisini mi vurdu? Yoksa her ikisini de otel odasında bulunan bir üçüncü şahıs mı öldürdü? Son ortaya çıkan kriminal bilgiler, cinayette üçüncü kişi ihtimalini güçlendiriyor.Nitekim Filiz Aker’in silah tutan eline eldiven giydiği belirlendi. Eldiven profesyonel bir tercih ve silahta parmakta izi ve barut izi bırakmamak için kullanılıyor. Filiz Aker’in Şaşmaz’ı vurduğu silah Smith Wesson’un (toplu) 9.65 çaplı mermi kullanılan ve kadınlar için özel tasarlanmış “LadySmith” modeli. Diğer modellere nispeten küçük olan ve çantada taşınabilmesi için özel olarak tasarlanan modelin güçlendirilmiş namlusu var. Özellikle yakın mesafede son derece etkili vuruş gücüne sahip. Ne kadar güçlü olduğu cinayetten belli.Vatan Şaşmaz cinayetinde kullanılan silahın seçimi, sözde katilin eldiven kullanması profesyonel bir kurguyla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Smith & Wesson ABD merkezli tabanca firmasıdı,1852’de Horace Smith ve Daniel B. Wesson tarafından kuruldu. İlk ürettikleri tabancanın adı The Volcanic, firmanın ürettiği tabanca çeşitleri toplu veya şarjörlüdür. Cinayet silahı Vatan Şaşmaz olayında Türkiye’ye mesaj vermek isteyen uluslararası güç odağının adresini gösteriyor olabilir mi? Bu cinayetin Enver Altaylı’nın tutuklanması ile irtibatı var mı? Filiz Aker’in sosyal medya hesaplarında paylaştığı silahlı resimleri ve taşıma ruhsatlı silâh kullanması, ayrıca hedef gözeterek yaptığı atışta başarılı olması, onun silah kullanma eğitimi aldığını gösteriyor.

Filiz Aker’in ablası Eda Eren kendi çapında tanınmış bir şarkıcı. Bu iki kardeşin ilişkili olduğu isimlerin sendikacı, bürokrat, mafya olması dikkat çekici. Eda Eren Filiz Aker’in mafya tarafından kaçırıldığı biliniyor. Sarıyerli Fethi bunlardan biri. Bu iki kardeşin kaçırılmasıyla ilgili ismi geçen ve Çek-senet mafyasıyla çalıştığı öne sürülen ve ‘Sarıyerli Fethi’ olarak tanınan Fethi Müftüoğlu’da bunlardan biri. 1990 yılında İki kardeşin kaçırılmasına ön ayak olan Sarıyerli Fethi, iki kız kardeşi, Tarabya Otelinde alıkoymaktan yargılanmış, ancak kardeşlerin şikâyetlerini geri almasıyla dava düşmüştü. Kaçırılma olayından bir kaç yıl sonra ‘Sarıyerli Fethi’ olarak tanınan 39 yaşındaki Fethi Müftüoğlu öldürülmüştü. Gazetelerde haber şöyle yayınlanmıştı; Müftüoğlu, Kanal 6 sunucularından Rana Elik ile Çiftkurtlar Otomotiv’in sahibi Mehmet Çelik’le görüşmek için Maslak Caddesi’ndeki galeriye geldi. Otomobil almak için geldikleri öne sürülen Elik ve Müftüoğlu’nun, Çelik ile görüştükleri sırada galeriye giren iki kişi Müftüoğlu’nu yaylım ateşine tuttu. Saldırıda Müftüoğlu ölürken koruması emekli polis Mahmut Çırak da yaralandı. Elik’in, polise verdiği ifadede saldırganları tanımadığını söylediği öğrenildi. Müftüoğlu, 1992’de SHP Şişli Kongresi’nde Mustafa Sarıgül için kulis yaparken karşı gruba oy verdiği gerekçesiyle delegelerden İbrahim Atmaca’yı döverek gözünü kör etmişti.

Filiz Aker’in ismi 1990’lı yıllarda TÜRK- İş Genel Sekreteri, eski Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Şemsi Denizer ile birlikte anılmıştı. Denizer’in sendika paralarını Filiz Aker’le yediği konuşulmuştu. Bu iddialar 6 Ağustos 1999 günü Zonguldak’taki evinin önünde Cengiz Balık isimli şahıs tarafından, silahlı saldırıya uğrayarak yaşamını yitiren Denizer ile birlikte mezara gitmişti.

Bu iki ismin dokunduğu kim varsa ve bugün ölüyse üzerinde düşünülmesi gerekir. Örneğin Filiz Aker’in ev sahibi Hayri Kozakçıoğlu’ydu ve o şimdi ölü.
Filiz Aker, 1990 yılında assolist ablası Eda Eren ile birlikte, Hayri Kozakçıoğlu’nun Akatlar Peker Sokak’taki lüks dairesinde kiracı olarak kalmıştı. Sarıyer’deki evinde 23 Mayıs 2013’te kalbine sıkılan kurşunla can veren OHAL eski Valisi Hayri Kozakçıoğlu’nun oğlu Ferhan ile Eda Eren’in medyatik ilişkileri vardı. 
Kozakçıoğlu’nun ölümüyle ilgili olarak ailesinden “İntihar değil cinayet” iddiası ortaya atılmıştı.

Filiz Aker’in 1998 yılında ABD’ye yerleşmesi ve ticaretle uğraşmaya başlaması üzerinde durulması gerekir. Filiz Aker’in ismi ABD’ye taşınana kadar magazin haberlerinde yer almaya devam etmişti. Aker’in Amerika’da Miami’ye yerleşmesi ve İran asıllı iş adamıyla evlenmesi ve İran asıllı eşinden de birkaç yıl önce boşanması uluslararası ilişkiler ağını ortaya çıkarıyor. Soru şu; CIA Vatan Şaşmaz’ı neden öldürttü? Bu kime mesajdı?

Ömür Çelikdönmez
Twitter:@oc32oc39
omurcelikdonmez@hotmail.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir