KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ÜST AKIL NEDİR?

ÜST AKIL NEDİR?

Hasan Oktay Hasan Oktay - - 4 dk okuma süresi
419 0

ÜST AKIL NEDİR?

Uluslararası Kitle Psikolojisi Sosyal Politikalar ve Provokatif Eylemler Merkezi’ dir.

Ulusal ve uluslararası bütün yasadışı yapılanmaların ve kurguların strateji sahibi olup, devletlerin içinde ama devletlere karşı oluşturulan birbirine paralel faaliyet eden ama hücrelerinde birbirinden habersiz olmakla birlikte yalnızca ana politikanın hazır hale getirildiğinde hücrelerin birleştirilip sistemin darbeli vuruş hamlesini gerçekleştirmek üzere bir araya getirilen ve kendi aralarında gizli bir bağla bütünleşen yapıların stratejik odak noktasını inşa ve icra eden güç merkezine Üst Akıl denir.

Himayelerinde işlettikleri politikaları içre edecek uluslararası kitle psikolojisi, sosyal politikalar ve provokatif eylemler merkezlerine sahiptirler. Bu merkezler insanları kalabalık olarak görüp geliştirdikleri kapitalist sistemler içerisinde uyguladıkları sürü psikolojileri ile kontrol altına almayı hedeflemektedirler.

Varoluş tarihi asırlar evveline dayanan, gizlilik ilkesi ile kenetlenen ve bu ilkelere sadakatle ayakta duran, zincirleme bir sistem sayesinde her devirde güç sahibi olmuş olup, günümüzde de aynı hassasiyetle güç sahibi olmayı arzulamaktadırlar.

Bu yapılar 3. Sınıf dünya ülkelerinde faal durumda olup, 2. Sınıf dünya ülkelerde hücreleşerek işlevsel hale getirilip, 1. Sınıf dünya ülkeleri tarafından yönetilmektedir.

Bu yapının gizemi yasama ile yürütmenin birbiri içerisinde hemhal olduğu, güçler ayrılığı ilkelerini güç savaşları için birbirine kırdıran, en önemlisi koalisyon ile yönetilen parlamenter sistemleri uygulayan ülkelerdir.

Bu yapı, deşifre edilirken tarihi derinlikleri, sahip olduğu ilke ve prensipleri, sapkın düşünceler ele alınarak izah edilmiştir.

Ülkelerde kriz, iç savaş, devrim ve darbe çıkarıp düzen bozarlar.
Stratejik bir güce sahiptirler, kökleri binlerce yıla dayanır.
Tahrip edilmiş, yıpratılmış, içi boşaltılmış bir dini inanca sahiptirler.
Akademik ve profesyonel bir ekip ile kitle halinde faaliyet ederler.
Küresel bir güce sahiptirler, dünya finans sistemini yönetiyorlar.
Irklarının diğer ırklardan üstün olduğu gibi sapkın düşünceleri vardır.
Liyakat ve üstünlüğün sembolü (üst akıl) olduklarında ısrar ederler.
Üst akıl, ülkelerde sinir damarlarındaki asırlık tarihi bir illet zehirdir.
( Bir an önce temizlenmelidir)
Dünya genelinde hedef seçilen bölge ve ülkelerde;

Gerilla, kontrgerilla ve propaganda stratejisi

Levazım, muhabere ve muharebe stratejisi

Askeri harekât, teknik ve teknoloji strateji,

Donanma, doktrin ve diplomasi stratejisi

Yasama, yürütme, yargı ve sivil toplum casusluk ağı stratejisi

Olağanüstü hal, suikast, sabotaj, dezenformasyon, sivil taarruz ve psikolojik harp, kitle psikolojisi, sosyal politikalar ve provakatif eylem stratejisi ile;

Uluslararası Kitle Psikolojisi, Sosyal Politikalar ve Provokatif Eylemler Merkezleri’nin (üst akıl) politikalarını inşa ederler.

Bu merkezler genel anlamda ekonomi, finans, askeri, polisiye, politik, diplomatik, teknoloji ve sosyal politikalar konulu bütün uygulamalar hepsi bir alanda stratejik düşüncelerle hazır hale getirilip, sivil toplum çalışmaları ile bütünleştirildikten sonra uluslararası arenada denge politikaları ile dış dünyaya servis edilmekle birlikte, dış dünyaya kapalı iç dinamiklerde dizayn olan gizli plan ve programlar uygulayarak darbe hadiseleri ile ülke ve bölgeleri sindirip kendi himayeleri doğrultusunda işlevsel hale getirmeyi hedeflerler…

Yıkamadıkları yegâne güç milli iradedir.

Araştırmacı Yazar
Serdar Bozdoğan

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir