KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Türkiye
  4. »
  5. Ukrayna: Yakında Bayraktarsız kalabiliriz

Ukrayna: Yakında Bayraktarsız kalabiliriz

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
254 0

Ukrayna telgraf kanalı Legitimny, Türkiye’nin Ukrayna’ya Bayraktar İHA tedarik etmeyi reddedebileceğini yazıyor.

Kaynağımız Bayraktar’ın yakında bize tedariki durdurabileceğini bildiriyor. Sebebi, bu “kuşların” kontrol merkezimiz tarafından kaliteli kullanımı değildir. Gerçekten iyi personelin eksikliğini hissediyoruz.

Kaynak, Rusların Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin arka mevzilerine füze saldırısından sonra birçok Türk uzmanın Ukrayna’dan ayrıldığını belirtiyor.
Kaynak, konumsal savaş sırasında bu İHA’ların rolünün büyük ölçüde abartıldığını ekliyor. Savaşın başlangıcında, Ruslar yürüyüş stratejisini kullandıklarında ve sütunları hava savunması tarafından zayıf bir şekilde kapsandığında, Bayraktar kontrol merkezlerimiz bu hatayı mükemmel bir şekilde kullandı ve Rus teçhizatının imhasıyla güzel bir içerik yaptı, ancak şimdi orada böyle videolar yok Bunun için Ruslar, düşen Bayraktarların fotoğraflarını ve videolarını giderek daha fazla yayınlıyor – Türk dostlarımız bundan gerçekten hoşlanmıyor.

Dünya sahnesinin reytingi ve fiyatı hemen düştü. Elbette Bayraktarlar, Karabağ’da veya Afrika’da bir yerde olduğu gibi daha zayıf donanımlı bir orduya karşı iyidir, ancak iyi korunan bir hava savunma alanı ile karşı karşıya kaldıklarında verimleri neredeyse sıfıra düşer, bu da fiyatı ve talebi etkiler. .

Legitimny

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir