KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Türkiye süper güç olma sürecine giriyor

Türkiye süper güç olma sürecine giriyor

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
298 0

Rus uzman: Türkiye büyük güç devletine dönüşüyor

Rusya’nın Ortadoğu uzmanı İsrael Şamir, Afganistan’a atanan ABD Büyükelçisi John Bass’ın veda kokteyline, siyasi kesimden kimse katılmadığına dikkat çekerek, “Türklere hayranım ve kıskanıyorum” dedi.

Kendi sosyal sayfasında konuyu değerlendiren Rus uzman şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhteşem bir adım attı! Bu konuda Rus basını fazla yazmıyor. Erdoğan Amerika’ya hodri meydan dedi ve Amerikan vatandaşlarına vize vermeyi reddetti. Nedeni Türkler, Amerika konsolosluğunda çalışan bir Türkü bozucu faaliyetlerinden dolayı gözaltına aldı. Amerika protesto ederek Türklere vize verilmesini durdurdu. Türkler de karşılık vererek Amerika vatandaşlarına vize verilmesin durdurdu ve ABD Ankara Büyükelçisi’nin onların zevkine göre olmadığını ima etti. ABD elçisini geri aldı ve işte en büyük olay da o zaman oldu: Hiç bir Türk politikacı veda gecesine gelmedi. Hatta bir muhalif politikacı bile! Türkler ben size hayranım ve kıskanıyorum. Siz düşünebiliyormusunuz: Bir Rus muhalif politikacı olacak ve Amerika elçisinin resepsiyonuna katılmayı reddedecek?

TÜRKİYE MERKEL’İ PÜSKÜRTTÜ, ŞİMDİ DE ABD’NİN PROVOKASYONLARINI ÖNLÜYOR

Türkiye büyük güç devletine dönüşüyor. Türkiye önce Almanya Başbakanı Angela Merkel’i geri püskürttü. Şimdi de Amerikan provokasyonlarını önlüyor. Amerika gizlice Suriye ve Irak’ta Kürt bölücülere yardım ediyor ve bu da Türkiye’nin bağımsızlığını hedef alıyor. Türkiye Astana müttefikleri Rusya ve İran ile büyük güce dönüşüyor. Türkiye bir zamanlar da güç devleti idi.”
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir