KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Türkiye
  4. »
  5. Türkçeyi yasaklat Çanakkale’de İngilizce story anlat

Türkçeyi yasaklat Çanakkale’de İngilizce story anlat

Hasan Oktay Hasan Oktay - - 5 dk okuma süresi
332 0

Türkçe dünya dilidir. Medeniyet dilidir ve eğitim dilidir. Bu böyle biline. Karamanoğlu Mehmet Beyi isyan ettirenler şimdi tekrar hortladı. Selçuklu Türk devleti idi. Halifeliği kurtarmasına rağmen Emevi Arapçılığı karşısında aşağılık ruha kapılarak saray dilini değiştirdi. Oysa Selçuklular olmasa halifelik diye bir kurum olmayacaktı. Fakat Arap kavmiyetçiliği din kisvesi adı altında her toplumu dönüştürüyor ve iğdiş edip ortalığa bırakıyor. İşte Anadolu Selçuklularının bu ruh hali ile içine düştüğü durum. Alparslan ismi ile başlayan Keykavus ismi ile biten bir kültür dil serüveni.
Sonunda Karamanoğlu Mehmet Beyi isyan ettiren aymazlık. Mehmet Bey bu ihaneti bitirebildi mi, hayır. Bu gün Türkiye’de Türkçe anayasaya girmiş ve resmi dil olarak tanımlanıyor. Bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin resmi dili Türkçedir. Bunun başka izahı olamaz. Ama gel gör ki Türkiye’nin yükseköğretim kurumu yani kısaca YÖK diyor ki Türkçe bilim dili olamaz. Haydi, anladık bunu diyen solcu beynelmilel Türk dili ve kültürü düşmanı bir aymaz, peki bu İslamcı Yekta Saraç’a ne oluyor da YÖK başkanlığından giderayak yurtdışında Türkçe eğitimi yasaklatan kararını resmi gazetede yayınlatacak kadar gözünü karartıyor. Tamam, Yekta Saraç seni Milli Eğitim Bakanı yapacağız diye kandırdılar, kim bu zatı muhterem? açıklayacaksın.
Aziz vatanın bütün kaleleri işgal edilmiş olabilir ümitsizliğe düşme deniliyor. Bu söz Selçuklular için de geçerli idi ve Selçuklular halifeliğin kutsiyetine inanacağız diye önce dilini sonra da egemenliğini kaybetti. Moğol istilası Selçukluların başına halifelik tarafından sarılan yüzyılın en korkunç belası oldu. Şimdi Yekta’nın bu aymazlığının altında yatan gerçek acaba bugün bizi dünün Anadolu Selçuklularının düşürdüğü konuma mı düşürecek. Yok mu bu aymazlıktan bu vatanı kurtaracak bir bahtı kara. Cumhur ittifakının ruhu ölüyor neoislamcılar, İngilizce severler tarafından öldürülüyor.
Çanakkale’de İngilizleri niye yendik
Rus İngiliz ittifakı Türksüz bir dünya için giriştikleri mücadeleyi geçilmez yaptığımız Çanakkale ile tersyüz yaparak yeni bir dünyaya açıldık. Rusların Çarlığı yıkıldı. İngilizler unutamadıkları bir yenilgi yaşadı. Bu yenilgiyi unutamayan İngilizler İslam Dünyası ile Türklerin arasını açabilmek için binlerce hikâye uydurarak bunu kontrolündeki İslamcı cemaatler üzerinden yayarak Türkiye Cumhuriyetini kuran kadroyu bir anlamda gözden düşürmeye çalışıyor. Bu neoislamcı cemaatlerin ana kumanda merkezi Londra’dır. İngilizler İNGİLİZCE yi dünya dili yaparken bu İslamcı cemaat üzerinden TÜRKÇE’nin cehennem dili olarak propagandasını yayıyorlar. FETÖ Türkçe eğitim yapıyoruz diye gariban Anadolu halkının paraları üzerinden dünyaya İNGİLİZCEyi yaydılar. Türkçe cehennem dili diyerek, bilim dili olamaz, diyerek İngilizler TÜRKÇEYİ yasaklatarak TÜRKLERDEN intikam alıyorlar.
YEKTA hangi İslamcı cemaate mensuop bilemeyiz ama bu TÜRKÇE düşmanlığının arkasında sadece makam hırsı olmamalı. İngilizlerin neoİslamcılar üzerinden Türklerden hesap sorma taktiklerinin yansıması YEKTA SARAÇ üzerinden mi nüksetti. LAVROV Rusça yasaklandı diye UKRAYNA’ya savaş açarken bizim devlet yetkilileri MAKEDONYA’da İNGİLİZCE eğitim yapan üniversitelerini kollamak korumak için yurtdışında TÜRKÇE eğitimi yasaklatıyorlar. Binali Yıldırım övünsün dursun Türk Devletleri teşkilatının aksaçlısıyım diye. Özbekistanın, Azerbaycanın, Kazakistanın, Kırgızistanın Kıbrısın resmi dili YÖK Tarafından, burada yapılan TÜRKÇE resmi eğitim resmen eski YÖK başkanı YEKTA SARAÇ tarafından yasaklandı. Nerde Karamanoğlu Mehmet Bey, Nerede Türkçe dünya dili diyen RECEP TAYYİP ERDOĞAN, Nerede cumhur ittifakını destekleyen Türk Milliyetçileri. Cumhur ittifakı can çekişiyor, yarın Türk milliyetçileri Lavrovun hassasiyetinin yarısını göstermeye kalkarlarsa ortalık toz duman olacak gibi.
kafkassam

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir