Hulisi Akar Gürcistan’da

İran ABD gerginliğinde diplomasi

UKRAYNA’NIN ASKERİ TEKNİK KOMPLEKSİ RUSYA’YI DENGELEYEBİLİR Mİ

ОРГАНИЗАЦИЯ УПРАВЛЕНИЯ ГОРСКИМИ НАРОДАМИ СЕВЕРНОГО КАВКАЗА В XIX — НАЧАЛЕ XX ВВ.: ОСНОВНЫЕ ЭТАПЫ, ОСОБЕННОСТИ И ПРОБЛЕМЫ

Türk-Rus dizisinde oynayan Rus sinema oyuncusu Moskova’da Türkiye’yi ve Türkleri anlattı

Gündem, Rusya 20 Şubat 2019
371

Geçen yaz Türkiye’de yayınlanmasının ardından geçen ay ocak ayında Rusya’da devlet televizyonu 1.kanalında yayınlanan ve büyük ilgi ile izlenen Türk-Rus yapımı Kalbimin Sultanı dizi filminin başrol oyuncusu Aleksandra Nikiforova Rusya’nın başkenti Moskova’da hayranları ile buluştu.

Rusya Türk Toplumu Sivil Toplum Kuruluşu ve Moskova Milletler Evi tarafından Rusya’nın başkenti Moskova’da Moskova Belediyesi Milletler Evi’nde düzenlenen Türk-Rus yapımı Kalbimin Sultanı dizi filminin başrol oyuncusu Aleksandra Nikiforova ile söyleşiye ilgi büyüktü. Moskova Belediyesi’nin 120 kişilik konser salonu tamamen dolarken, söyleşiye gelebilmek için binlerce kişi müracaatta bulundu.

Söyleşide dizi filmden kısa bir kesit gösterimi ile başlarken, sonrasında sahne alan Aleksandra Nikiforova Türkiye’ye gidiş hikayesini, oradaki izlenimleri, İstanbul’u, Türkçe öğrenimini ve filmde karşılaştığı zorlukları ve Türkler hakkındaki görüş ve düşüncelerini anlattıktan sonra katılanların sorularını yanıtladı. Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen söyleşide organizatörler de söz alarak söyleşi organizasyonu hakkında bilgi vererek Aleksandra Nikiforova’ya bu program ve işbirliği için teşekkür ettiler, ayrıca kendisine Moskova Belediyesi Milletler Evi tarafından teşekkür mektubu takdim edildi.

Söyleşi sonunda söyleşiye katılanlar sinema sanatçısı Aleksandra Nikiforova ile sohbet etme, hatıra fotoğrafı çekilme ve kendisinden portreli imza alma imkanı buldular.

Yorumlar