KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Türk izleri

Türk izleri

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
267 0

Bu kitapta, Batılının biz Türkler için kullandıkları “barbar” ya da “göçebe” ifadeleri çürütülecek bilakis “göçebe” değil, göç ettikleri topraklara köklü medeniyetlerini ve kültürlerini götüren bir toplum olduğu işlenecektir.
Geçmişi araştırarak atalarımızın dünya uygarlığına kattığı birikimi bilmek, onların kendi ilini, kutsal ata vatanını ,ana toprağını koruyarak sonraki kuşaklara daha gönençli ve güzel bir şekilde devretmek uğrunda verdiği kahramanlık dolu mücadelelerini öğrenmekten her toplum bir ulusal gurur ve kıvanç duyar. Bu kıvanç insanın ruhuna güç, koluna kuvvet ve yüreğine gayret verir. Ancak bunun tersine, kendi geçmişine güvenmeyen, başarısına inanmayanlar ise karamsarlığa, ruhi zayıflığa düşüp başkalarının kulluğuna teslim olmaya uygun hale gelir. Böyle bir duruma düşmüş ulusların tarih sahnesinden ebediyen kaybolmaya mahkum olduğunu biz, hem tarih sayfalarında okuyor hem de günümüzde açıkça yaşıyoruz.
Sizin olan sizi “SİZ” yapandır ! sizin olanı tanımadan nasıl ona sahip çıkabilirsiniz?

O halde “BİZ” olmak, “BİZİM” olanı tanımak ve sonrasında korumak için bizi var eden KADİM TARİHİMİZ’ i tanımak zorundayız!
Tarihini bil ve ona layık ol!.. Kumsal Şimşek

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir