KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Tebriz üçlemeyi tamamladı

Tebriz üçlemeyi tamamladı

Hasan Oktay Hasan Oktay - - 2 dk okuma süresi
380 0

Tebriz üçlemeyi tamamladı
tebriz üçleme
İran Süper Ligi’nde geçen yıl şampiyonluğu kumpas ile son maçta, hatta 15 dakikada elinden alınan Tractor Tebriz Futbol takımınına olan ilgi, bizim de yaptığımız haberlerden sonra Türkiye genelinde artarken, Güney Azerbaycan’ın başkenti Tebriz’den bir güzel haber de Machine-sazi Tebriz’den (Kısaca Maşın) de güzel haber geldi.
Azadegan Ligi bitimine iki hafta kalan 2. sırada bulunan Maşın, evinde Mes Rafsanjan’ı 3-0 mağlup ederek, İran Süper Ligi’ne yükselmeyi garantiledi. Tebriz Sahan Stadyumunda oynanan karşılaşmayı, yaklaşık 20 bin taraftar izledi, maçın bitiş düdüğüyle birlikte kutlamalar başladı, meşaleler yakılarak sevinç tezahüratları yükseldi. Stadı “Azerbaycan var olsun, istemeyen kör olsun” sloganlarıyla da inleten azarkeşler (taraftarlar), akşam saatlerinde de şehirde merkezinde kutlamalar yaptılar.
Dünyada en çok taraftara sahip Türk kulübü olarak bilinen Tractor Tebriz’e Süper Lig’de kardeş olarak 2013 sezonunda Gostaraesh Foulad Tebriz de katılarak kentin temsilci sayısı ikiye çıkmıştı. Gelen sezonda Maşın’ın da dahil olmasıyla Tebriz, Süper Lig’deki temsilci sayısını üçe çıkarmış oldu.

Tebriz takımlarının renkleri Azerbaycan bayrağını oluşturdu!

Ayrıca 80 bin kişilik Tebriz Sahan Stadyumu her Tractor maçında Azerbaycan Bayrağını doğal olarak oluşmaktadır:
https://www.kurultay.net/haber/tebrizde-muhtesem-gece-traxtor-ve-gostareshden-sonra-masinda-super-ligde-2016-05-10.html

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir