“Düşmənlər”in “dostluq” manevrləri: Sarsıdıcı siyasi sürprizlər gözlənilir

Altan Çetin: İbn Haldun ve Anadolu’nun Fethi’ni Mümkün Kılan Bir Dinamiği Tespit

Lavrov: “I do not remember that interest was shown to the Karabakh issue in our numerous contacts with my Iranian counterparts during these years”

Ermenistan’da cumhurbaşkanı Sarkisyan darbe mi yapıyor

Suriye’nin kuzeyindeki militanların gözaltına alındıkları yerler

Gündem 14 Ekim 2019
217

Rusya Savunma Bakanlığı, Kürtlerin kontrol ettiği mülteci kamplarının ve Suriye’nin kuzeyindeki militanların gözaltına alındıkları yerlerin bir haritasını çıkardı.

Harita bakanlığın resmi internet sitesinde yayınlandı. Toplamda, SAR’nin kuzey-doğusunda 7 tutuklu kampı yer alıyor.
Çoğu mahkum (yaklaşık 9 bin kişi) Shaddadi kampında tutulmaktadır. Toplamda ceza evlerinde 14.650 bin kişi tutuklu olarak kalmaktadır.

Haritada, Araplar (Sünniler ve Şiiler) ile Kürtler, Türkmenler, Hristiyanlar, Yahudiler ve diğerleri de dahil olmak üzere sekiz mülteci kampında yaşadığını gösteriliyor.

En büyüklerinden biri El Khol kampıdır. Burada 68,8 bin kişiye kadar mülteci yerleşmiş. Ayrıca, yaklaşık 17 bin kişi Kamışlı kampında, El Isha kampında – 8.2 bin kişiye kadar, Arisha kampında – 7.2 bin kişiye kadar, genelde ise Suriye’nin kuzeydoğusunda toplamda 105,900 mülteci var.

RF Savunma Bakanlığa göre, yaklaşık 120 bin kişi şimdi mülteci kamplarında ve teröristlerin gözaltında tutulduğu yerlerde yaşıyor…

Fotoğraf kaynağı: Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı
Toğrul İsmail

Yorumlar