Elhan Şahinoğlu: Arakan müsəlmanları çıxılmaz vəziyyətdədirlər

Михаил Мейер: сто лет назад турок и армян стравили Германия и Франция

İsrail eski istihrbarat başkanı: Fransa’yı Suriye’de kimse beklemiyor

Çernobil yangını: Radyasyon miktarı arttı mı, risk ne kadar büyük?

Şİİ-SÜNNİ TÜM TÜRKMEN LİDERLER TELAFER’DE!

Gündem 31 Ağustos 2017
568
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Aslında bu sayfada böyle bir başlık atmak istemezdik, ancak çok sayıda gelen mesaj ve sorular, haberi bu şekilde vermeye mecbur bıraktı.
Biz Irak Gönüllü Güçleri içerisinde yer alan Türkmen Tugayları adına sizleri bilgilendirmekle görevliyiz. Türkmenlerin var olma savaşı verdiği bu günlerde hiçbir konuya mezhep açısından da bakmadık. Ancak Türk kamuoyunu yanlış ve yanlı bilgilendiren bazı medya organları Haşdi Şabi’yi Sünni ve Türkmen katili diye adlandıran sayısız haber yaptı.
Bugün paylaştığımız ve yeni çekilmiş fotoğraflar açık bir belgedir ve bu yalanları şüpheye yer bırakmaksızın boşa çıkarmıştır.
İşte Irak Türkleri’nin Şii ve Sünni Türkmen liderleri! Bu liderlerin hepsi, Telafer’de Türkmen zaferini kutlamış ve Haşdi Şabi’yi ziyaret ederek teşekkürlerini bildirmiştir.
Bu açıklama Türk kamuoyunu bilgilendirme niteliğindedir. Bugün Türkmenlerin yanındaki en büyük güç Haşdi Şabi’dir. İçerisinde binlerce Türkmen savaşçı mevcuttur. Yarın Irak’ın toprak bütünlüğünü korumada -ki bu konu Türkmenler için hayatidir- yine en büyük hamimiz Haşdi Şabi olacaktır.
Bu vesile ile, Irak Türkleri’nin bu zor döneminde bizleri sosyal medyada yalnız bırakmayan, desteklerini bildiren, cepheye gelmek istediklerini bildiren, bize dua eden tüm kardeşlerimize, özellikle can Azerbaycan’dan gelen samimi mesajlara teşekkürü bir borç biliriz. Sizler de bilin ki, Irak Türkleri, işgal altındaki toprakların kurtarılmasında iş, masadan çıkıp savaş meydanına düşerse, Türkmenler savaş tecrübelerini Karabağ uğruna kullanmaktan tereddüt etmeyeceklerdir.
Saygılarımızla..
12.Türkmen Tugayı basın bürosu

Yorumlar