KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. SELAM TÜRK’ÜN BAYRAĞINA, SELAMTÜRKÜN’ÜN ASKERİNE…

SELAM TÜRK’ÜN BAYRAĞINA, SELAMTÜRKÜN’ÜN ASKERİNE…

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 6 dk okuma süresi
359 0

Vatan,Millet,Devlet ve Bayrak bu sözcükler sıradan sözcükler değildir. Zira biz Türkler Vatanımız sonsuza dek var olsun,Yüce Türk milletimiz mert ,cesur,asil atalarımız gibi şanla şerefle yaşasın, şanlı,kutlu bayrağımız yükseklerde gururla dalgalansın diye savaşır,mücadele ederiz. Vatanımızı,milletimizi,devletimizi kutlu bayrağımız Türk bayrağını korumayı boynumuzun borcu biliriz.Bu sebebdendir ki,”Her Türk asger doğar “deriz.Çünkü biz Türklerin eski tarihinden ve köklü ,soylu atalarımız zamanından belli bir özelliğimiz vardır.Bizlerde ordu halk,halk ordudur.Yani bizim için alplik,savaşçılık, asgerlik meslek değil bünyemizde,kanımızda bulunması gereken bir özellikdir.(1).Tarihimizde de böyledir bir çok savaşda milletimiz tek vücud halinda savaşmış, düşmanı def etdikden sonra günlük hayatlarına devam etmişdir. (2) Eski zamanlardan beri Türklerde savaşa katılmak, cesur olmak ve savaşta düşman askerini etkisiz hale getirmek kutsanmıştır.Bu gün de askerlik ve toprak,vatan uğrunda savaşmak bizim kültürümüzde kutsaldır.

Türk’ün şanlı tarihine kanlarıyla zaferler yazan,Türk İslam ülküsünü yüce tutan, kalbindeki Allah aşkı ve vatan sevgisiyle düşmanı Türk’ün toprağında barındırmayan kahramanlarımız her zaman bizim gurur kaynağımız olmuştur.(3).Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği “Dünyanın hiç bir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rastgelinmemiştir” sözleri çok değerli ve önemlidir.Bu sebebdendir ki,Türk ordusu,Türk asgeri her zaman zülüm ve işgal altındakı topraklarda beklenen, yolu gözlenendir.Türk,tarih boyu her zaman umutla beklenmiştir. Türk, zalimin zulmünden mağdurun, zorda olan ümmetin beklediğidir. Ne zaman ki, Türk’ün şanlı tuğu, bayrağı bir semada süzülüyorsa orada huzur vardır demektir.Çünkü Türk vefalıdır, cefakeştir, mazlumun yanında ve zalimin karşısındadır. Tarihte bilinen tek millet Türk ulusudur ki, asla sömürgecilik ve faşistlik gibi bir kara lekeyi tarihinin sayfasına yazmamıştır.Türk’ün eli asla masumun kanına bulaşmamıştır. Bugün eğer tarihimizle gurur duyuyorsak bunu asil atalarımızın kalplerindeki Allah aşkına ve vatan sevgisine borçluyuz. İşte bu aşkın ve sevginin gücüyle atalarımız hain düşmanı yenmişlerdir.Bu gün de bizler bu aşkın ,bu sevginin gücüyle vatanımız ve milletimiz için mücadele ediyoruz. İbni Haldun “Coğrafiya kaderdir” diye söylüyor.Sanki Türkiye Cumhuriyeti’nin de kaderinde mevcut olduğu coğrafiya nedeniyle daima gücüne güc katmak,sınırlarındakı hain teröristlerle mücadele etmek,zulm içindeki ümmetin akan göz yaşlarını silmek,tüm Türk ve İslam dünyasına destek olmak vardır.Bütün bu ağır görevi Türkiye Cumhuriyyeti hayata geçirirken içdeki ve dışdaki bazı hayinler ve düşmanlar Türk asgerinin hayata geçirdiyi “Zeytin Dalı”Fırat Kalkanı,”Pençe,” “Barış Pınarı” gibi gerekli ve önemli asgeri harekatlardan rahatsız oluyor,karşı çıkıyorlar.Anlamıyorlar ki Türkiye asla Amerika,Rusya,Avrupa,İngiltere, İsrail,İran gibi kan kokusu almış köpek balığı misali petrol kokusu alarak Suriye’de,Irak’da,Libya’da hüküm sürmek,petrol sömürmek niyetinde değildir ve yerin üstündekilerle insanlarla hak hukuk adalet medeniyet uğruna ilgileniyor yerin altındakilerle ilgilenmiyor!Türkiye’nin tek amacı sınırlarındaki terör tehlikesini def etmek ve Osmanlı Türk İmperatorluğu döneminde yüz yıllarca aynı bayrak altında birlikte özgürce yaşadığı müslümanlara destek olmak onlara karşı hayata geçirilen zülme son koymaktır! Türk asgeri de kan dökmüyor zalimlerin işgalcilerin açtığı yaralara melhem oluyor.Her zaman olduğu gibi Vefalı Türk yine destek için mücadele ediyor.Bu nedenle gururla ve sevgiyle her zaman Türk asgerine destek olmayı boynumuzun borcu biliriz! Asger selamımdan rahatsız olanlara inad Selam olsun Türk’ün bayrağına,Selam olsun Türk’ün Asgerine diyorum. “Türk asgeri asildir.”Mustafa Kemal Atatürk.Ne Mutlu Türk’üm diyene.
P.S:Her zaman öz maslahatlərı ve değerli bilgileri ile destek olan Türk komutan İshak Çelik beye teşekkürümü bildiririm.

AYNUR TALIBLI

Faydalanılan kaynaklar:
1.Ögel, B. (2001). Türk Kültürünün Gelişme Çağları. İstanbul:Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Yayınları.s.301. “Eski Türklerde Savaş ve Savaş Stratejıleri”.Serap Cansu KEMAL.
2.Ögel, B. (2001). Türk Kültürünün Gelişme Çağları. İstanbul:Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Yayınları. Yazar Aynur Talıblı’nın”Türklerin döyüş felsefesi-onlar niye,ne üçün savaşırlar?” isimli araştırmasından.
3. Aynur Talıblı’nım”BAKÜ’NÜN Fethi ve ya “Kutlu Zafer Bakü” TRT DİZİSİ OLMALI” isimli makalesinden.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir