Kurtları seven Rus işadamı, Türklerin desteği sayesinde internetin yıldızı oldu

AVRUPA KOMİSYONU BAŞKANININ MEŞRUİYETİNİ TARTIŞABİLİRİZ… AMA ŞİMDİ DEĞİL!

ABD yeni savunma sekreter vekili Mark Esper

Esper: F 35 tam kapasite kullanılamayacak

Kenanın günlüğünden: Trump Türkiye’yi ekonomik olarak tehdit etmiş

Gündem 14 Ocak 2019
90

Trump’ın dün geceki tweetlerine bakıyorum. Türkiye’yi ekonomik olarak tehdit etmiş… Bir yandan da 20 millik bir güvenlik koridorundan bahsediyor.

Kendince iç kamuoyuna mesaj veriyor ama Trump muhalifleri PKK/YPG’nin marksist bir terör örgütü olduğunu dillendirmeye başladılar.

Afrin’de olmamızdan mutlu olan yerel unsurları konuşturmak lazım. Oradaki aşiret reisleri ya da kanaat önderleri cevap vermeli bizim yerimize… Bu cevapları da ABD’de hangi lobi kuruluşları ile çalışıyorsak onlar kamuoyu yaratmak için kullanmalı…

ABD’nin resmi kaynakları Cerablus’ta insanların Türk idaresinde ne kadar mutlu olduklarını daha önce beyan etti. Münbiç’te çocuklar duvarlara Türk ve ÖSO bayraklarının çıkartmalarını yapıştırıyor. İnsan hakları örgütleri de PKK’nın oralarda insanlık suçları işlediğini daha önce dile getirdiler. Bölgede yaşayan Türkmen Arap Kürt unsurlarının hepsinin Türkiye’yi bir kurtarıcı olarak gördüklerini anlatmak lazım.

Trump ABD medyası ile savaş halinde… Bunu değerlendirmek gerek. Bu işler parayla oluyor. Lüzumsuz spor kulüplerini kurtarmak, yeni stadlar yapmak gibi saçmalıkları bir tarafa bırakıp elimizdeki imkanları Türkiye’nin imajını güçlendirmek ve haklılığını ispatlamak için kullanmalıyız.

Normal şartlarda ABD’deki yahudi toplulukları bizi hep desteklerdi. Saçmalaya saçmalaya bu destekleri kaybettik. Sırf tacizcilik olsun diye Maduro’ya övgüler düzmek falan nedir bunlar… Uluslararası tacizcilikle neyi başardık bugüne kadar?

Bir an evvel yoğun bir propaganda ve diplomasi çalışması başlatılması lazım.

Bu mümkün ve yapılırsa kazanan Türkiye olur.
Biraz önce bir karikatür paylaştım. Trump’ın Suriye politikasının rastgeleliğini vurgulayan… Hoş bir karikatür… Ancak Trump’ın rastgele işler yaptığını düşünmüyorum.

Trump’ın bakanları ya da danışmanlarıyla ters düşmesi de bence çok önemli değil. Zaten büyük olasılıkla asıl danıştığı kimseleri biz görmüyoruz. Mesela geçen İran’la ilgili birşeyler söyledi. O söylediklerini ondan önce söyleyen bir başkası vardı ve neden söylediğini çok güzel izah ediyordu. Trump izah etmiyor sadece tweetliyor. Sonrası kakafoni….

Trump’ın Suriye konusunda söyledikleri ve yaptıkları da rastgele değil kanaatimce… Sabah başka akşam başka konuşuyor. Bizimkiler tartışıyor, dünya konuşuyor. Bu arada zaman geçiyor. ABD’li diplomatlar ve bakanlar ortadoğunun bütün ülkelerini ziyaret ediyorlar. Bütün bunlardan bir takım sonuçlar çıkacak…
Kenan’ın günlüğünden

Yorumlar