KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Azerbaycan
  4. »
  5. Sabah gazetesi futbol yazarı Mevlüt Tezel’e

Sabah gazetesi futbol yazarı Mevlüt Tezel’e

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
319 0

Sn.Tezel, siz Karabağ takımının isminin nereden geldiyini biliyor musunuz?
Bu takım kendi şehrinde antreman yapamıyor, kendi şehrinde maç yapamıyor, kendi topraklarına gidemiyor bile. Taraftarları olan vatandaşlarımız senelerdir göçmen, yurtlarından kovulmuş, mağdur edilmiş. Ermenistan işgali ve savaş sonrası o topraklardan bir takımımız var sadece, ismi duyulduğunda boğazımız düyümlenir, sesimiz kısılır. Doğru düzgün sevinemiyoruz bile. Buruk kalıyor bir yanımız.
Sadece maç izleyip eleştiri yapan ve ta yanıbaşında olan can gardaşlarının durumundan bihaber olan biri için bilinmeyenler bunlar.
Karabağ takımı taraftarlarının yaptığı koreografiyi ‘ezik’ bulmuşsunuz. Futbol kültürümüzü de eksik. E tabi, maç sonrası koltuklar havaya fırlamadı, küfürler uçuşmadı, taraftarlar kimseye şiddet uygulamadı, sadece koreografi yapacak parayı bulamadılar, kültürsüz oldular…
Karabağ bizim onur yerimiz oldu, tek takım deyil aynı zamanda Vatanımızın koparılmış bir parçasını simgeliyor. Dünyada yeri yurdu olmayan kaç takım var? Yeri yurdu işgal edilmiş kaç takım Şampiyonlar Lig’ine katıla bildi? Bırakın grup sonuncusu olsun, bırakın fanlarımız parasızlıktan doğru düzgün koreografi yapamasınlar. Ama Karabağ ismi ve ‘ezik’ kelimeleri bir birine hiç yakışmadı. Hele hele caımızdan bir parça olan Türkiye adına hiç yakışmadı.
Saygılarımla

Şebnem Karslı
Karabağ futbol klubu taraftarı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir