Kurtları seven Rus işadamı, Türklerin desteği sayesinde internetin yıldızı oldu

AVRUPA KOMİSYONU BAŞKANININ MEŞRUİYETİNİ TARTIŞABİLİRİZ… AMA ŞİMDİ DEĞİL!

ABD yeni savunma sekreter vekili Mark Esper

Esper: F 35 tam kapasite kullanılamayacak

Rusya’nın yıldız oyuncusu: Türkler dünyanın en iyi taraftarları!

Gündem 23 Nisan 2019
123

Rusya Futbol Milli Takımı eski ve Krılya Sovetov takımı oyuncusu Aleksandr Samedov, Türk taraftarların takımlarını çok iyi desteklediklerine hayran kaldığını vurgulayarak, “Türkler dünyanın en iyi taraftarları!” dedi.

Azerbaycan kökenli Rusya’nın yıldız oyuncularından Samedov, daha önce Türkiye’de Türk takımlarıyla maç yaptıklarını anlatarak gördüğü manzaradan çok etkilendiğini vurguladı. Samedov, “Ayrıca Ağustos 2016’da da Antalya’da Rusya Milli Takımı-Türkiye Milli Takımı dostluk maçında da yer aldım. Özellikle 2016 yılında Avrupa Ligi karşılaşması çerçevesinde eski takımım Lokomotiv Moskva ile Fenerbahçe karşılaşmasını hiç unutmam. Fenerbahçe’nin stadındaki Türk taraftarların kendi takımını güçlü şekilde desteklemesi beni çok etkledi. Güzel ve muazzam bir atmosfer idi. Bence Türkler dünyanın en iyi taraftarları! Ben dünyanın hiç bir stadyumunda böyle bir manzarayla karşılaşmadım.” şeklinde konuştu.

Türk taraftarlarının takımlarını çok etkilediğini kaydeden Samedov, “Bu tür ortamda oynamak çok güzel. Ayrıca bir şey dikkatimi çekti. Türk taraftarlar takımlarını bu tür güçlü şekilde desteklerken böylece iyi oynamaları için onlardan talepte de bulunuyordu. Oyun sırasında böyle “baskı” yapmakla.” dedi.

TÜRK FUTBOLU GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

Türk futbolunun gelişmeye devam ettiğini ifade eden Samedov, “Türkiye’de futbol gelişmeye devam ediyor. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi büyük takımların oyunlarını takip ediyorum. Türkiye’de stadyumlar da çok güzel. Altyapısı çok modern.” ifadeleri kullandı.
Fuat Safarov kafkassam Moskova

Yorumlar