KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Rusya
  4. »
  5. Rusya’dan Türkiye ve Tanzanya’ya aynı muamele

Rusya’dan Türkiye ve Tanzanya’ya aynı muamele

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
260 0

Rusya Türkiye’ye uyguladığı adı konmamış Mustafa Şentop yaptırımlarına devam ediyor. Mevlüt Çavuşoğlu ve Turizm bakanı Mehmet Ersoy’un yapmış oldukları Moskova seyahatlerinde turizm işinde Rusya ile yapılan görüşmelerde mesafe alınmak isteniyorsa Şentopun sağlık nedenleri ile görevini bırakması gerektiğini ifade etmiştik. Sonra İbrahim Kalın Moskova’ya nafile bir seyahat gerçekleştirdi ondan da bir sonuç alınamadı. Şimdi geldiğimiz noktada Rusya Türkiye’ye Tanzanya muamelesi yapmaktadır. Dün Şentop istifa ederek bu gelişmelerin önü alınabilecekten şimdi bu istifa kervanına katılmak çok etkisiz ama yetkililer var.

Rusya Koronavirüsle Mücadele Merkezi, Türkiye ve Tanzanya ile uçuş yasağının 21 Haziran’a kadar uzatıldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, “Türkiye ve Tanzanya’daki ağır epidemiyolojik durum dikkate alınarak mevcut uçuş kısıtlamalarını 21 Haziran 2021 tarihine kadar uzatma yönünde kararı alındı” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, epidemiyolojik durumun iyileştiği İngiltere’ye yönelik uçuş yasağının 2 Haziran’dan itibaren kalkacağı ifade edilirken Moskova-Londra düzenli seferlerin haftada 3 kez olmak üzere tekrar yapılacağı aktarıldı.

8 ülkeye daha uçuşlar başlatılıyor

Öte yandan 10 Haziran’dan başlayarak Avusturya, Macaristan, Lübnan, Lüksemburg, Mauritius, Fas ve Hırvatistan’a düzenli seferlerin Arnavutluk’a da charter uçuşların yeniden başlatılacağı kaydedilen açıklamada, ayrıca Belarus, Yunanistan, Azerbaycan, Ermenistan, Katar, Özbekistan, Tacikistan, Mısır ve Sırbistan’a sefer sayılarının artırılacağı bilgisi verildi.

Bununla beraber Moskova-Münih seferlerinin de yeniden başlayacağı belirtildi. Bu utanç tablosundan ders almayan yetkili ama etkisiz elemanlar sizleri kim diriltecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir