İngiltere’nin Gazprom kararının perde arkası!

2016 yılı “Rusya Ulusal Güvenlik Strateji Belgesi”

Торгово-промышленная палата Абхазии и Ассоциация семьи Абаза в Иордании подписали соглашение о сотрудничестве

Paris’te PKK infazcısını ya da Seyyid Rıza’yı kim öldürdü?

Rusya’da koronavirüs vakalarında son 2 günde artış

Gündem, Rusya 21 Mart 2020
176

Petrol fiyatlarının düşmesi Rusya’da ciddi anlamda bir ekonomik kriz beklentisini artırırken şimdide koronsvirüs paniği Moskova’nın kapısına dayandı.
Rusya’da koronavirüs vaka sayısı resmî verilere göre 253’e yükselirken vaka sayısında son 2 günde rekor artış yaşandığı kaydedildi.

Rusya Koronavirüs Enfeksiyonu Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından dün yapılan açıklamada 52 kişinin daha korona virüs taşıdığı duyurulmuştu. Rus yetkililer, bugün de 33 kişinin daha koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Açıklamada, Yakutistan, St. Petersburg ve Samara bölgelerinde 4’er kişide, Moskova, Tümen ve Ulyanovsk bölgesinde 6’şar kişide, Novosibirsk bölgesinde 2’şer kişide ve Kirov bölgesinde 1 kişide koronavirüsünün tespit edildiğini duyuruldu.

Virüs taşıdığı tespit edilen kişilerin karantina altına alındığını bildirildi.

Yetkililer ayrıca, başkent Moskova’da koronavirüs taşıyan kişi sayısının toplam 131’e yükseldiği ifade etti. Yetkililer son 24 saatte virüs tespit edilen kişilerin büyük çoğunluğunun Avrupa ülkelerinden geldiğini belirtirken aralarında 2 çocuğun bulunduğunu aktardı.

Rusya’da şu ana kadar 253 koronavirüs vakası tespit edildi, vakalardan sadece 1’i hayatını kaybetti.
Petrol fiyatları ve koronavirüs paniği Rusya’da önümüzdeki günlerde Rusya gündemini meşgul edecek.

Yorumlar