Covid-19 Türkiye-Çin Ticaretine Etkisi

David Rockefeller Urfa Göbekli Tepe’de ne buldu?

Sœur de France, frère de Turquie…

YİNE GAZALİ MESELESİ: GAZALİ DİNİ-DÜNYEVİ İLİM AYRIMI YAPTI MI?

Rusya yeni bir yayılma yöntemi mi buldu

Rusya 2 Eylül 2021
57
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

SSCB dağıldıktan sonra Putin yönetimindeki Rusya eski günlerine özlem duymaktadır. Yeni bir yöntem olarak eski SSCB devletlerini yeniden Moskova etrafında birleştirmek isteyen Rusya Federasyonu ile Beyaz Rusya Cumhuriyeti Ekonomi ittifakı anlaşması imzalamaya hazırlanıyor.

Rus Kommersant gazetesi muhabiri Vladimir Solovyov Üst düzeyde kardeşlik hazırlığı isimli yazısında https://www.kommersant.ru/gallery/4967421#id2104621 (02.09.2021) Rusya Federasyonu ile Beyaz Rusya arasındaki 28 maddelik ekonomik entegrasyon anlaşmasının hazır olduğunu ve yakın zamanda imzalanacağını yazmıştır

Ekonomik entegrasyon anlaşmasından sonra sıranın iki ülke arasındaki siyasi entegrasyon anlaşması imzalanacağını ve ilerleyen dönemde Beyaz Rusya Cumhuriyeti`yle Rusya Federasyonu arasında birleşme anlaşmasının hazırlanması çalışmalarına başlanacak. Beyaz Rusya, batı baskılarından bu şekilde kurtulmayı hedeflemektedir. Aynı anlaşmanın yakın bir zamanda Azerbaycan ile de imzalanma ihtimali olduğunu Kremline yakın kaynaklar ifade etmektedir. Rusya yeni yayılma yöntemi olarak seçtiği bu yöntem ile eski SSCB coğrafyasındaki devletleri yeniden Moskova’nın etrafında birleştirmek istiyor yorumu artık her yerde yapılmaktadır.
kafkassam Moskova

Yorumlar