Hasan Oktay: 100 illik yalan çoxdan bitib

RUSYA VE NATO İLİŞKİLERİ VE MUHTEMEL GELECEĞİ KONUSUNDA BİR DEĞERLENDİRME

Rusya İran ilişkileri yumuşuyor mu

Can Azerbaijan serve as a playground for Iran?

Rusya ve Türkiye’den Karadeniz’de ortak tatbikat

Gündem 5 Nisan 2017
513

Rus ve Türk denizciler Karadeniz’de ortak tatbikat gerçekleştirdi.

Sputnik’e yapılan açıklamada ortak tatbikatla ilgili şöyle bilgi verildi: “Türk fırkateynleri TCG BARBAROS ve TCG BÜYÜKADA ile Rus Donanması’nın Karadenizdeki en yeni savaş gemisi AMİRAL GRİGOROVİÇ bugün Karadeniz’e açılarak küçük bir ortak tatbikat yaptı.”

Rus Karadeniz Donanması Sözcüsü Kaptan Vyaçeslav Truhaçev de “Tatbikatta ortak manevralar, irtibat hattının kurulması, saldırılara karşı önleme, suda boğulma tehlikesi sırasında insanların kurtarılması gibi çalışmalar hususunda ortak eğitim yapıldı” açıklamasını yaptı.

Türk savaş gemileri Rusya’nın Novorossiysk Limanı ziyaret etti
© RUPTLY.
Türk savaş gemileri Rusya’nın Novorossiysk Limanı’nı ziyaret etti
ASKERLER ARASINDA DOSTLUK MAÇINI TÜRKİYE KAZANDI

Bu arada Novorossisyk kentinde Rus ve Türk askerleri arasında bir dostluk maçının yapıldığı, maçı Türk askerlerin 3:1 kazandığı ve ev sahibi Rus askerlerin kupayı misafirlerine sunduğu ifade edildi.

Dün Rus Karadeniz Donanması Komutanı Amiral Aleksandr Vitko, Rus-Türk işrbirliğinin dünyadaki ortak tehditlere karşı olduğunu vurgulayarak, “Asırlarboyu Rus ve Türk denizciler denizlerde kendi ülkesinin çıkarlarını korudu. Son yıllarda Rusya ve Türkiye arasında karşılıklı işbirliği iyi gelişti ve bu işbirliğimiz daha da artmalı. Rus-Türk işbirliği kimseye karşı değil, kimseyi hedef almıyor. Rus-Türk işbirliği bu denizlerde ortaya çıkabilecek herhangi bir tehdit ve tehlikeye karşı olmakta” ifadeler kullanmıştı. Fuat Safarov

Yorumlar