Kurtları seven Rus işadamı, Türklerin desteği sayesinde internetin yıldızı oldu

AVRUPA KOMİSYONU BAŞKANININ MEŞRUİYETİNİ TARTIŞABİLİRİZ… AMA ŞİMDİ DEĞİL!

ABD yeni savunma sekreter vekili Mark Esper

Esper: F 35 tam kapasite kullanılamayacak

Rusya-Türkiye-İran Zirvesi

Gündem 11 Temmuz 2019
22

Suriye’de barışın tesisi için verilen tüm çabalar sonuç vermezken Yeni bir umut olarak 3 lü zirve gündeme geldi. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Suriye konulu Rusya-Türkiye-İran Zirvesi’nin, Ağustos başlarında yapılması planlanan Astana görüşmesinden sonra düzenlenebileceğini belirtti. Bu açıklama Suriye konusunda bir unut olur mu bilinmez ama her bir toplantı geleceğe daha bir u Urla bakılmasına katkı sağlıyor.
Bogdanov, “Ağustos’un hemen başında Kazakistan’ın başkenti Nur Sultan’da Astana formatı kapsamında yeni 12. Uluslararası Suriye Görüşmesi yapılacak. Belli yenilikler var, çünkü ilk kez gözlemci olarak Lübnan ve Irak temsilcileri katılacak” dedi.
Suriye konulu Rusya-Türkiye-İran Üçlü Zirve’nin “elbette Nur Sultan’daki görüşmeden sonra Türkiye’nin ev sahipliğinde” yapılacağını kaydeden Bogdanov, “Ama garantör ülkelerin zirvesi sırasında en üst düzeyde onaylanacak somut anlaşmalara ihtiyaç var” diye ekledi. Toplantıya Türkiye’nin ev sahipliği yapacak olması belki Türkiye’nin suriye konusundaki tezleri biraz daha ön plana çıkacaktır. Fakat Türkiye’nin tezlerinin ne olduğu konusunda pek bir netlik olmadığından nasıl bir yol haritası izlenecek merak konusudur.

Yorumlar