İran ABD gerginliğinde diplomasi

UKRAYNA’NIN ASKERİ TEKNİK KOMPLEKSİ RUSYA’YI DENGELEYEBİLİR Mİ

ОРГАНИЗАЦИЯ УПРАВЛЕНИЯ ГОРСКИМИ НАРОДАМИ СЕВЕРНОГО КАВКАЗА В XIX — НАЧАЛЕ XX ВВ.: ОСНОВНЫЕ ЭТАПЫ, ОСОБЕННОСТИ И ПРОБЛЕМЫ

İran tehditleri hakkında ciddi istihbarat bilgilerimiz var

Rusya Savunma bakanlığı hava saldırısını reddediyor

Gündem 11 Mart 2019
44

10 Mart günü Rus Hava kuvvetleri, İdlib ve Hama ilindeki hedeflere yönelik operasyon yaptığına dair bilgiler Rus savunma bakanlığı tarafından onaylanmamıştır. Basına yansıyan bilgilerde ise, Rus Hımeymim hava üssünden havalanan hava araçlarının İdlib ve Hama’daki İslamcı grupların ateşkes uygulamasını ihlal ettikleri iddiası ile bölgedeki hareketliliğe müdahale edildiği ve bu müdahalenin Türk yetkililere de haber verildiği şeklindedir. Rusya Savunma Bakanlığı bültenlerinde ortak komisyon çalışmaları çerçevesinde bölgede ateşkes ihlal edildiğine dair bilgiler yer almaktadır ve bu bilgiler dahilinde Rusya’nın önceden belirlenen yerlere müdahale ettiği iddia edilmektedir. Suriye Al-En haber portalına göre de bölgede Tahrir el Şam militanlarının bulunduğu iddialar arasında yer almaktadır. Ortak müdahale gücünün yaptığı operasyonda İki hastanenin bir kan bankasının, bir fırının ve bir de sivil savunma merkezinin vurulduğu, bir çocuğun öldüğü, İnsan hakları gözlem evi tarafından iddia edilmiştir.
Suriye Haber ajansına göre ise Hama’nın 48 km güneybatısında bulunan Masyaf bölgesinde terörist grupların olduğu ve bu gruplara karşı topçu saldırıları düzenlendiği bildirilmiştir. Yine sana haber ajansının iddialarına göre El Bagnuz köyü çevresinden ABD koalisyon uçaklarının fosfor bombası kullandığı ve 50’ye yakın sivilin hayatını kaybettiği iddialar arasındadır.
ABD Merkezi kuvvetleri komutanlığından ise Rukban bölgesinde Rus ve Suriye’nin propagandası olduğunu, ABD’nin bölgede tamamen bölge halkının özgürlüğü ve güvenliği için çalıştığı beyan edilmiştir.

Kafkassam

Army destroys terrorists’ vehicles and dens in Hama countryside

Over 50 civilians martyred in massacre by US-led coalition in Deir Ezzor countryside


http://mil.ru/index.htm
http://www.centcom.mil
http://www.syriahr.com

Yorumlar