KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Rusya
  4. »
  5. Rusya hiç kimseye saldırmak niyetinde deği

Rusya hiç kimseye saldırmak niyetinde deği

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
231 0

Rusya’nın ABD Büyükelçisi Antonov, Ukrayna’ya olası saldırı anlamında Rusya’ya yöneltilen suçlamaların Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’nin politikasındaki başarısızlıkları gizleme girişimleriyle ilgili olabileceğini, Rusya’nın kimseye saldırmak niyetinde olmadığını belirtti.
Youtube’da canlı olarak yayınlanan bir programa konuk olan Rusya’nın ABD Büyükelçisi Anatoliy Antonov, Ukrayna’ya olası saldırı anlamında Rusya’ya yöneltilen suçlamaların Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’nin politikasındaki başarısızlıkları gizleme girişimleriyle ilgili olabileceğini, Rusya’nın kimseye saldırmak niyetinde olmadığını söyledi.
“Bugün hayali Rus tehdidi bağlamında açıkça görülen bu histeri bence şu anki Ukrayna Devlet Başkanı’nın başarısızlıklarını haklı çıkarma çabasıdır” diyen Antonov, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biz burada açığız, medyada sürekli konuşuyoruz, siyaset bilimcilere ve (ABD) yönetimine, ‘Rusya hiç kimseye saldırmak niyetinde değil’ diyoruz.”
27 Rus diplomattan oluşan bir grup 30 Ocak’ta ABD’den ayrılacak’
Rus diplomatlardan oluşan 27 kişilik bir grubun 30 Ocak 2022’de ABD’den ayrılacağına dikkat çeken Antonov, ayrıca diplomat eşlerinin akreditasyonlarının iptal edildiğini, çocuklarına ise vize verilmediğini anlattı.

ABD’nin aile geleneklerine saygılı olduğuna duyurmasına rağmen Rus diplomatlara yönelik uygulanan politikanın aileleri ayırmaya yönelik olduğunu vurguladı.
Rus Büyükelçi, ABD’nin aile geleneklerine saygılı olduğuna duyurmasına rağmen Rus diplomatlara yönelik uygulanan politikanın aileleri ayırmaya yönelik olduğunu vurguladı.
Washington’un Moskova ile yalnızca kendisinin ilgi alanındaki konuları tartıştığı için ABD’nin Rusya ile ilişkilere yaklaşımının tek taraflı olduğuna dikkat çeken Antonov, ABD’nin yaptırım politikasının değişmediğini, politikacıların ise yeni kısıtlamalar getirme çabası ile bilgileri kendi lehlerine döndürdüğünü ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir