İran’da Hükümet Yetkililerinin Zıt Açıklamaları

Թուրքիայի արտգործնախարարը Հայաստանին մեղադրել է «հարևան երկրների տարածքների» վրա աչք դնելու մեջ

Փոլադ Բյուլբյուլօղլի. «Մենք պատրաստ ենք ղարաբաղյան խնդրի ռազմական լուծմանը»

Rusiyanın Hindistana hərbi texnika satışını 3 səbəb sürətləndirir

Rus uzmanlardan Erdoğan’a destek: Erdoğan’a aferin! Kutlarız”

Gündem, Rusya, Türkiye 13 Ekim 2017
265
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Rus ulusla NTV televizyon kanalının canlı yayın programında konuşan Rus uzmanlar, tutuklanmasıyla Washington ile Ankara arasında vize krizine neden olan ABD konsolosluğu çalışanı Metin Topuz olayına değinerek, “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aferin! Kutlarız!” dedi.

Rusya Küresel Sorunlar Enstitüsü Başkanı Mihail Deylagin şu değerlendirmede bulundu: “Türkiye’yi kutlarım! Türkiye devleti değişiyor. Türkiye doğru olarak düşmanları karşısında çıkarlarını koruyor. Bugün Ankara’nın Moskova ile ilişkilerini artırması Batı’yı rahatsız ediyor. Amerika’nın endişe etmesinin nedeni S-400 füze sistemi olayı. Belki de o kişi (Topuz) ajandır ve vereceği ifadesinden endişe ediyorlar. Amerika’nın mantığına göre, kimse onun vatandaşlarını veya ona bağlı çalışanları suç işleseler bile yargılayamaz.”

Rusya Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Moskova Devlet Uluslararasu İlişkiler Üniversitesi (MGİMO) öğretim görevlisi Prof. Dr. Oleg Barabanov da Türkiye’nin adımlarını takdir ettiğini belirterek şöyle dedi: “Erdoğan’a aferin! Erdoğan Türkiye’nin ulusal çıkarlarını çok iyi şekilde anlıyor. Türkiye artık Batı ile yollarını ayırdı. Amerika, Suriye ve Irak’ta Türkiye karşıtı güçleri destekliyor. Ve Erdoğan bağımsız politika yürütmeye başladı. Erdoğan Türkiye’de Amerikan yanlısı hain güçlerinin tüm girişimlerini önlemeyi başarıyor. Aferin! Erdoğan Türk “Sorosu” Gülen’in iade edilmesini talep ediyor. Erdoğan iç hainlerle karşı mücadelede bizden daha etkili.”
Fuat Safarov kafkassam

Yorumlar