2018 Uluslararası Ordu Oyunları

Astana sonuç bildirgesine göre Türkiye PYD’yi muhatap alacak mı?

Մարդ-բանակ. որն է հիմքը

“Türkiye ile ortak askeri programların durdurulması ABD’nin kendisine zarar”

Rus uzmandan iddia: ABD, Erdoğan’ı devirmeye hazırlanıyor

Gündem 25 Kasım 2018
529

Rusya Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Başkanı, eski milletvekili Sergey Markov, ABD’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmeye hazırlandığını iddia etti.
Rus ulusal NTV televizyonu, Mecto Vstreçi (Buluşma Yeri) adlı programında konuşan Markov konuyla ilgili şu iddialarda bulundu: “Rus-Türk ilişkileri giderek gelişiyor. Bu gelişmeleri dikkatle izleyenler (ülkeler) var. Sorun da burada. Bakınız, yaklaşık 50 yıldır ABD müttefik olarak Türkiye’ye yardım etti. Son 15 yılda ise, özellikle son yıllarda ABD sorunları çözmek yerine Türkiye için sorunlar oluşturmaya başladı.”

Markov sözlerine şöyle devam etti: “ABD bölgede bağımsız Kürdistan kurmaya çalışıyor. Bu da Türkiye devletini ciddi şekilde olumsuz etkiler. ABD bugün şu konuda çok endişe ediyor: Güçlü, nüfuzlu ülke olan Türkiye Rusya ile yakın ilişkiler içine giriyor. Ve ABD Türkiye’de darbe girişimi peşinde. Kuşkusuz, ABD Erdoğan’ı devirmeye hazırlanıyor. Türkiye kendi egemenliği, güvenliği ve siyas düzenini korumak için bu konuda Rusya’dan yardım bekliyor.”
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar