New Controversies Swirl Around Russian Military Base in Armenia

Türkiye Kıbrıs’ın menfaatlerini korumakta kararlı

TARİHİN DEJAVUSU

Elxan Şahinoğlu “Birləşərək Türkiyəni çətin duruma salmaq istəyirlər”

Rus uzmandan iddia: ABD, Erdoğan’ı devirmeye hazırlanıyor

Gündem 25 Kasım 2018
534
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Rusya Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Başkanı, eski milletvekili Sergey Markov, ABD’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmeye hazırlandığını iddia etti.
Rus ulusal NTV televizyonu, Mecto Vstreçi (Buluşma Yeri) adlı programında konuşan Markov konuyla ilgili şu iddialarda bulundu: “Rus-Türk ilişkileri giderek gelişiyor. Bu gelişmeleri dikkatle izleyenler (ülkeler) var. Sorun da burada. Bakınız, yaklaşık 50 yıldır ABD müttefik olarak Türkiye’ye yardım etti. Son 15 yılda ise, özellikle son yıllarda ABD sorunları çözmek yerine Türkiye için sorunlar oluşturmaya başladı.”

Markov sözlerine şöyle devam etti: “ABD bölgede bağımsız Kürdistan kurmaya çalışıyor. Bu da Türkiye devletini ciddi şekilde olumsuz etkiler. ABD bugün şu konuda çok endişe ediyor: Güçlü, nüfuzlu ülke olan Türkiye Rusya ile yakın ilişkiler içine giriyor. Ve ABD Türkiye’de darbe girişimi peşinde. Kuşkusuz, ABD Erdoğan’ı devirmeye hazırlanıyor. Türkiye kendi egemenliği, güvenliği ve siyas düzenini korumak için bu konuda Rusya’dan yardım bekliyor.”
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar