KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rus uzmandan iddia: ABD, Erdoğan’ı devirmeye hazırlanıyor

Rus uzmandan iddia: ABD, Erdoğan’ı devirmeye hazırlanıyor

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 1 dk okuma süresi
230 0

Rusya Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Başkanı, eski milletvekili Sergey Markov, ABD’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmeye hazırlandığını iddia etti.
Rus ulusal NTV televizyonu, Mecto Vstreçi (Buluşma Yeri) adlı programında konuşan Markov konuyla ilgili şu iddialarda bulundu: “Rus-Türk ilişkileri giderek gelişiyor. Bu gelişmeleri dikkatle izleyenler (ülkeler) var. Sorun da burada. Bakınız, yaklaşık 50 yıldır ABD müttefik olarak Türkiye’ye yardım etti. Son 15 yılda ise, özellikle son yıllarda ABD sorunları çözmek yerine Türkiye için sorunlar oluşturmaya başladı.”

Markov sözlerine şöyle devam etti: “ABD bölgede bağımsız Kürdistan kurmaya çalışıyor. Bu da Türkiye devletini ciddi şekilde olumsuz etkiler. ABD bugün şu konuda çok endişe ediyor: Güçlü, nüfuzlu ülke olan Türkiye Rusya ile yakın ilişkiler içine giriyor. Ve ABD Türkiye’de darbe girişimi peşinde. Kuşkusuz, ABD Erdoğan’ı devirmeye hazırlanıyor. Türkiye kendi egemenliği, güvenliği ve siyas düzenini korumak için bu konuda Rusya’dan yardım bekliyor.”
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir