KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rus uzman: Rus uçağının düşürülmesi ve Rus elçinin öldürülmesinn arkasında Gülenciler var

Rus uzman: Rus uçağının düşürülmesi ve Rus elçinin öldürülmesinn arkasında Gülenciler var

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 3 dk okuma süresi
325 0

Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü Araştırma Görevlisi Ruslan Kurbanov, 24 Kasım’da Rus uçağının düşürülmesi ve Rus Büyükelçi Andrey Karlov’un suikast sonucu öldürülmesi cinayetinin arkasında FETÖ’nün bulunduğunu iddia etti.

Rus devlet televizyonu 1. Kanal’ın “Vremya Pokajet” (Zaman Gösterecek) adlı canlı yayın programında konuşan Rus uzman şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle şuna dikkatinizi çekmek isterdim: Son zamanlarda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putn ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 5 kere görüştü. Moskova ve Ankara ekonomik ve güvenlik alanlarında birbirini tamamlayan ülkeler. Özellikle Ortadoğu’da. Bu apaçık ortada. Fakat bugün Ortadoğu ateş çemberi gibi. Rejimler değiştiriliyor, referandumlar yapılıyor ve başka gelişmeler oluyor. Yarın bölgede neler olacağını söylemek çok zor. Yarın belki Türkiye’nin batılı müttefikleri Ankara’yı ortada bırakabilir.”

ABD’NİN HEDEFİ ERDOĞAN’I DEVİRMEK VE TÜRKİYE’Yİ PARÇALAMAK

Rus uzman sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye ile işbirliğinden Rusya neler kazanacak? Öncelikle Türkiye ordusu NATO’nun ikinci güçlü ordusu ve Ortadoğu’nun da en güçlü ordularından biri. Dolayısıyla Ortadoğu’da güvenliğin sağlanması açısından Türkiye Rusya için önemli ülke. IrakIn kuzeyindeki referandum aslında Türkiye için tehdit. Amerika böylece Türkiye için bir bomba hazırlıyor. Sıradaki ülke Türkiye olmakta. Bu planlar şöyle: Türkiye’yi içinden patlatmak, Erdoğan’ı devirmek ve Türkiye’yi parçalamak. Tarihte ne kadar Rus-Türk savaşları oldu diye bu konuya takılmamak lazım. Rus-İran savaşları da az olmadı. Buna rağmen bugün İran ile uzlaşarak çalışmaya devam ediyoruz.

BATI ERDOĞAN’I NEDEN İSTEMİYOR?

Bugün ABD ve Brüksel kesinlikle Erdoğan’ı istemiyor. Neden? Çünkü Erdoğan İslami manevi değerlerini canladırmaya başladı. Bölgede Türkiye’nin nüfuzunu artırıyor. Batı ise bundan rahatsız. Bati Erdoğan’ı devirmek için elinden gelen her şeyi yapmakta. Onlar Gülen aracılığıyla Erdoğan’ı devirmeye çalıştı. Daha sonra Rus uçağının düşürülmesi ve Rus elçinin öldürülmesi, gerçekten de bunun arkasında Gülenciler vardı.”
Fuat Safarov/kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir