KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rus uzman: Hayatın gerçekleri Türk-Rus yakınlaşmasına zorluyor

Rus uzman: Hayatın gerçekleri Türk-Rus yakınlaşmasına zorluyor

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
189 0

Gürcü asıllı Rus siyasi uzman, gazeteci Vahtang Janaşiya, Batı’nın asırlar boyu Rusya ve Türkiye’yi hedef aldığını belirtti.

Bir Rus gazetesinde Avrupa’nın Türkiye’ye yönelik politikalarını eleştiren siyasi uzman Janaşiya konuyla ilgili şınları kaydetti: “Çariçe 2. Katerina ve diğer Rus yöneticiler şu gerçeği hiçbir şekilde kabul etmek istemedi: Ne Rusları ne de Türkleri hiçbir zaman Avrupa’ya almayacaklar. Hiçbir zaman! Küçücük Batılı ülkelerin asırlar boyu amacı Rusya ve Osmanlı gibi 2 dev imparatorluğu yıkmaktı.

Rusya ve Türkiye’nin birbiriyle düşman olması için Batı elinden her şeyi yaptı. Üstelik onlar Rusya ve Osmanlı’nın eski topraklarındaki halkları da kışkırttı.”

Günümüzde ortaya çıkan gerçekler sonucunda Rusya ve Türkiye’nin birbiriyle yaklaştığına işaret eden uzman, “Hayatın gerçekleri Türk-Rus yakınlaşmasına ve Moskova-Ankara karşılıklı işbirliğine zorluyor. Bu da “Batılı ortakları” çileden çıkarıyor. Çünkü Türkler ve Rusların ortak bir özelliği daha var: İç ve dış koşullar ne olursa olsun, Rusya ve Türkiye hiç bir zaman milli egemenliklerinden ödün vermez!” dedi.
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir