ПОЛИТИКА «МЯГКОЙ СИЛЫ» ТУРЦИИ В ОТНОШЕНИИ ГРУЗИИ

Այս ամենը պետք է մի օր պայթեր: Շատ մարդիկ են լցված վրեժխնդրությամբ

İran daxilində İslahatçılarla Mühafizəkarlar arasında ziddiyətlər

Secrets of the Four-Day Karabakh War

Rus uzman: Ateşkes General Hafter’in işine gelmiyor, çünkü üstünlük onun elinde

Gündem 11 Ocak 2020
104

Rus Ortadoğu uzmanı Yevgeni Satanovski, Türkiye ve Rusya’nın Libya için yaptığı ateşkes çağrısının General Halife Hafter tarafından reddedilmesini değerlendirerek, “Ateşkes General Hafter’in işine gelmiyor” dedi.
Rus basınına konuşan Rusya Ortadoğu Enstitüsü Başkanı Satanovski, Hafter’in elinde önemli bir avantaj olduğuna dikkat çekerek, “Hafter’in ateşkesi neden istemediği de buradan anlaşılıyor. Üstünlük elinde.” şeklinde konuştu. Satanovski, “Neden bir ateşkes teklifine yeşil ışık yaksın? Silahlı kuvvetlerin çoğunluğuna sahip, hava kuvvetlerine sahip, ayrıca Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’a destek veriyor. Kimin için güvenli bir rejim kuruyorsunuz? Rakibine ise fazla destek veren yok ve onu da bitirmek üzeredir. Ve büyük olasılıkla Trablus’a girecek.” şeklinde konuştu.
Hafter’in mücadele edeceğini iddia eden ünlü Rus uzman, “Başarı ile mücadele edecekler. Eğer düşmanlarını bitiremezlerse, müzakere edecekler ve anlaşmaları ihlal edecekler, ve böylece entrika devam edecek.” dedi.
Fuat Safarov kafkassam Moskova

Yorumlar