Kuzey Kafkasya’nın Rusya tarafından Kolonileştirilmesi (1785-1864)

Azerbaycan STK`ları Türkiye’deki son olaylarla ilgili bildiri yaydı

Ankara Moskova Bakü üçgeninde diplomasi cinayetleri!

“Qarabağ müharibəsi regional miqyasdan kənara çıxa bilər”

Rus uzman: Aliyev ve Nazarbayev SSCB’nin başına geçseydi ülke dağılmazdı

Gündem 23 Eylül 2018
218

Rusya Ortadoğu Enstitüsü Başkanı Yevgeni Satanovski, SSCB son lideri Mihail Gorbaçov’un politikalarını sert eleştirerek, “Eğer Aliyev (Azerbayacan’ın ulusal lideri Haydar) veya Nazarbayev (Kazakistan’ın Cumhurbaşkanı) başa geçseydi ülke dağılmazdı.” dedi.

Rus resmi Rossiya televizyon kanalında canlı yayın programında konuşan Rus uzman, Sovyet eski lideri Gorbaçov’un perestroyka politikaları sonucunda Sovyetler Birliği’nin yıkıldığını kaydetti. Rus uzman, “Sovyetler’in yıkılmasının ardından dünyanın ne hale geldiğini hepimiz bugün iyi görüyoruz. Dünya daha vahşi, kanlı, adaletsiz ve alçak oldu. Evet dev sanayimizin kurulması milyonlaca insanın ölümüne neden oldu. Ama bu dev ülke gözlerimizin önünde yıkıldı. Çünkü beceriksiz (Gorbaçov) idi, politikayı çocuk oyuncağı sandı. Diyordu ki ABD Başkanı Ronald Reagan benimle tokalaştı ve ben onun düzeyindeyim!” diye Gorbaçov’u sert eleştirdi.

Sovyetler Birliği’nin dönemin güçlü ülke olduğunu vurgulayan Satanovski, “Eğer Aliyev veya Nazarbayev başa geçseydi, ülke dağılmazdı.” dedi.
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.