Trump’ı Yahudilerle vurmak!

CIA başkanı Gina Haspel Ankara’ya geldi Suudi Arabistan’da darbe başladı!

Adıgözəl Məmmədov: “Dağlıq Qarabağda ermənilər yaşayan rayonlar Azərbaycan ərazisidir və status yoxdur” –

Həll olunmayan məsələlər…

Rus televizyonu: Nazi liderlerinden Himmler’i İngiliz istihbaratı ortadan kaldırdı

Gündem, Rusya 13 Mayıs 2018
329


Rus resmi televizyon kanalı Rossiya, Nazi Almanyası İç İşleri Bakanı Heinrich Himmler’in 1945 yılında İngiliz istihbarat güçleri tarafından öldürülebileceğini iddia etti. Rossiya kanalı “Vesti v Subbotu” haber programının sunucusu Sergey Brilyov’a göre İngilizler Himmler’in Londra ile gizli ilişkilerini ortaya çıkmamasından endişe ediyordu.

Resmi bilgilere göre, Himmler 23 Mayıs 1945’te çavuş Heinrich Hitzinger adına düzenlenen sahte belgelerle getirildiği İngiliz esir kampında sorgudayken zehir alarak intihar etmişti.

Rus televizyonu ise Himmler’in o dönem Batılı üst düzey mercilerle gizli ilişkilerinin bulunduğunu öne sürdü. Haberde, “Tarihçiler halen tartışıyor: Himmler intihar etti mi? Yoksa öldürüldü mü?” ifadeler kullanıldı.

Televizyona konuşan Almanya’nın Rus kökenli tarihçisi Aleksandr Sosnovski, “Himmler sağ kalsaydı Nürnberg Mahkemesi’nde İngilizler için adeta bir “bomba” olurdu. Ben bizzat Himmler ve onun çevresiyle ilgili uzun dönem araştırma yaptım. İngilzilerle gizli ilişkiler sürdüren ve sonra da onların eline düşen Himmler aniden zehir alarak intihar edemezdi. Çünkü İngilizler’e esir düşecek diye Himmler’in kendisi için endişelenecek bir durum söz konusu olamazdı. Bence bu İngiliz istihbaratının özel operasyonuydu.”
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar