KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rus senatörden Yunanistan tepkisi: Türkiye tatilini seviyoruz

Rus senatörden Yunanistan tepkisi: Türkiye tatilini seviyoruz

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
233 0

Rusya parlamentosu üst kanadı Federasyon Konseyi Uluslararası İlişkileri Komisyonu Başkan Birinci Yardımcısı Vladimir Jabarov, 2 Rus diplomatı sınır dışı eden Yunanistan’a sert tepki vererek, “Biz de Türkiye tatilini seviyoruz” diye üstükapalı mesaj verdi.

Atina’nın Rusya’ya karşı saygısız davrandığını belirten Rus senatör, her yıl yaklaşık 2 milyon Rus turistin Yunanistan’da tatil yaptığını hatırlattı. Rus senatör, “Bu skandal olayın ardından belki Rusya vatandaşlarımız, bize dostça davranış sergilemeyen Yunanistan’a artık gidip gitmemek konusunda düşünürler. Rusya hiç bir zaman Yunanistan’ın aleyhinde bir faaliyette bulunmadı. Atina da, Batı’nın Rusya karşıtı emrini uyguladığının farkında. Ne yapalım? Yunanistan’ın Türkiye gibi bir rakibi var. Rus turist sayısının bir hissesi Türk tatil kıyılarına yönelebilir. Rus vatandaşlarımız Türkiye tatilini seviyor.

Ben buradan herhangi bir çağrı ve tavsiyede bulunmuyorum. Her kes beğendiği yerde tatilini yapar. Fakat bu olayın ardından sanırım vatandaşlarımız Yunanistan tatiline gitmek istemez.” dedi.

Bu arada Yunanistan’a Rusya’dan karşılık geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Yunanistan ziyaretinin iptal edildiği ifade edildi.
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir